جمعه، ۱۷ شهریور ۹۶ - ۱۱:۲۳
فضاپیمای مسافری

فضاپیمای مسافری مفهومی برای سفر به ماه در حالی چندی پیش معرفی شده است که کارشناسان فضایی ادعا می‌کنند که در دهه آینده…

فضاپیمای مسافری مفهومی برای سفر به ماه در حالی چندی پیش معرفی شده است که کارشناسان فضایی ادعا می‌کنند که در دهه آینده میلادی قادر خواهیم بود تا تعطیلات خود را در ماه بگذرانیم و در حال حاضر محققان موفق به ارائه یک طرح مفهومی از یک فضاپیمای جدید شدند که به ادعای آنها روزی می‌تواند گردشگران، لوازم و تجهیزات را در عرض دو روز به ماه ببرد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

فضاپیمای مسافری مفهومی سال هاست که توسط شرکت های مختلفی برای دریافت مجوز ساخت به ناسا ارائه می شوند و در این میان علاقمندان برای گذراندن اوقات فراغت خود در ماه باید ۱۰ میلیون دلار (۸ میلیون پوند) پرداخت کنند.

فضاپیمای مسافری ارائه شده با نام ا Cycler معرفی شده و  براساس فناوری‌هایی که امروزه در دسترس هستند توسعه یافته و طراحان آن مدعی‌اند، زمانی که ایمنی آن ثابت شود حتی می‌تواند مردم را به سیارک‌ها و مریخ ببرد.

Cycler زاییده افکار چارلز بمباردیر از شرکت ایمجین‌اکتیو Imaginactive است که ماموریت آن الهام بخشیدن به نسل‌های آینده برای ساخت پویایی آینده است.

به باور بمباردیر، یک فضاپیما مانند Cycler می‌تواند به عنوان یک نمونه اولیه ماژولار(بخش بخش) برای تست فناوری‌های متعدد در مقیاس کوچک مورد استفاده قرار گیرد.

این فضاپیمای مسافری مفهومی بر اساس فناوری‌های شرکتهایی مانند بیگلو و اسپیس ایکس طراحی شده است. بدنه اصلی آن شامل ماژول‌های متورم شونده B330 بیگلو خواهد بود که به یکدیگر متصل شده تا سه واگن فضایی را تشکیل دهند.

هر واگن میزبان چهار فضانورد بوده و قادر به حمل ۱۲ مسافر است که در سفری شش روزه به اطراف ماه خواهند رفت و البته این فضاپیما همچنین می‌تواند به راهی برای توسعه صنعت گردشگری فضایی و سفر به فضا تبدیل شود.

اولین ماژول(بخش) B330 به عنوان خوابگاه خصوصی برای مسافران و ماژول وسط برای فعالیت های روزانه، سالن مشاهده و محلی برای غذاخوری استفاده می‌شود و البته ماژول سوم برای ذخیره سازی و محلی برای خواب و استراحت خدمه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یک فضای طولانی ۳۰٫۵ متری که در پشت این سه ماژول قرار گرفته و شکلی دم مانند را به آن داده است، محموله حمل شده به مدار توسط موشک را نگه داشته و امنیت آن را تامین می‌کند و با این حال در نهایت این کار به دلیل هزینه پایین می‌تواند یک راه خوب برای ایجاد شغل و توسعه صنعت فضا باشد.

 

[highlight]منبع[/highlight]   mogaznews

3 دیدگاه برای “فضاپیمای مسافری مفهومی برای سفر به ماه + عکس”

 1. علی گفت:

  اینطوری که در حال پیش روی هستند تا چندین ساله آینده قطعا در ماه هم میشه زندگی کرد !!

 2. ستار گفت:

  چه عالی … امیدارم نتیجه خوبی داشته باشه

 3. نيما گفت:

  ناسا باید مجوز ساخت رو بده
  دمشون گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.