پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۶:۳۱

استاندار قم گفت: فضای شهر قم باید مذهبی و در خور ام‌القرای جهان تشیع باشد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه قم، حجت‌الاسلام…

استاندار قم گفت: فضای شهر قم باید مذهبی و در خور ام‌القرای جهان تشیع باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی‌منش در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در تالار امام‌رضا(ع) استانداری با بیان اینکه مجموعه‌های قرآنی فعال در استان قم باید بصورت جامع و در تعامل و در کنار هم کار کنند، تهیه اطلس قرآنی را یادآور شد و افزود: استفاده از دانش فرهیختگان قرآنی در این موسسات توانمند که در سطح کشور و حتی برون مرزی فعالند، در راستای تهیه اطلس قرآنی امری ضروری است.

وی با اشاره به تاثیر آموزه‌های قرانی در رشد معنوی جامعه بر ضرورت ترویج فرهنگ صحیح قرائت و عمل به قرآن تاکید کرد.

استاندار قم با اشاره به برنامه کشوری تربیت مربی قرآن در قم، بر بهره‌گیری از ظرفیت مراجع تقلید در این راستا تاکید کرد و گفت: اساتید برجسته حوزه و آیات عظام تفاسیر عمیقی بر قرآن دارند که باید در این زمینه از این گنجینه‌های ارزشمند بهره گرفت.

صالحی‌منش با تاکید بر اینکه مقابله با بدحجابی با زور و اجبار رویه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست، به طرح ادعاهای واهی در زمینه اسیدپاشی اصفهان اشاره کرد و گفت: نسبت دادن چنین جنایت ساماندهی شده‌ای به فعالان فرهنگی و مذهبی اقدام ناشایستی است که صرفا با هدف تخریب چهره این گروه ضابطه‌مند صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *