سه شنبه، ۲۱ مرداد ۹۳ - ۰۷:۱۰

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی گفت: فردی که با انتشار مطالب کذب بر علیه دو نفر از کارکنان یکی از شرکت‌های بیمه، در پی…

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی گفت: فردی که با انتشار مطالب کذب بر علیه دو نفر از کارکنان یکی از شرکت‌های بیمه، در پی خدشه‌دار نمودن شخصیت اجتماعی و فردی آنها بود شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، سرهنگ محمد قاسملو با تاکید بر مطلب فوق در جمع خبرنگاران اظهار کرد: چندی پیش در پی شکایت دو نفر از کارکنان یکی از شرکت‌های بیمه مبنی بر اینکه در یکی از وبلاگ‌های اینترنتی مطالبی با موضوع رانت‌خواری آنها در شرکت بیمه منتشر و موجبات خدشه‌دار شدن شخصیت اجتماعی و فردی آنها شده است، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پس از آغاز تحقیقات فنی و جمع‌آوری مستندات اولیه و بررسی آنها، کاربر ایجاد کننده وبلاگ منتشر کننده مطالب کذب شناسایی و بعد از استخراج هویت واقعی جهت تحقیقات لازم به این پلیس احضار شد.

این مقام انتظامی به کم و کیف موضوع اشاره و تصریح کرد: متهم در تحقیقات اقرار کرد با راهنمایی و تشویق تعدادی از کارکنان دیگر شرکت بیمه و به منظور آبروریزی و تخریب شخصیت آنها اقدام به این کار کرده است و بیان کرد هدف من و دوستانم زهر چشم گرفتن از آنها و تسویه حساب شخصی بوده و با توجه به اینکه فکر نمی‌کردم شناسایی شوم، دوستانم از ساده‌لوحی من سوء استفاده کرده و بنده را درگیر این کار کردند.

رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه نتیجه تکمیلی پرونده به همراه طرفین به دادسرا ارسال و پرونده جهت سیر مراحل اداری تحویل دادسرا شد، خاطرنشان کرد: فضای مجازی محلی جهت تسویه حساب‌های شخصی و عقده‌گشایی نیست و به همشهریان عزیز توصیه می‌شود در صورتی که مطالب یا فایل‌های کذب و بدون اجازه طرف مقابل در اینترنت منتشر کنند در صورت شکایت پیگرد قانونی داشته و برابر قانون جرائم رایانه‌ای با فرد برخورد خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.