یکشنبه، ۲۴ خرداد ۹۴ - ۰۶:۲۰

میهن پست – پیام‌رسان تلگرام – Telegram – یک پیام‌رسان – مسنجر- چندسکویی است که برای نسخه‌های کلاینت متن‌باز طراحی و در اختیار…

میهن پست – پیام‌رسان تلگرام – Telegram – یک پیام‌رسان – مسنجر- چندسکویی است که برای نسخه‌های کلاینت متن‌باز طراحی و در اختیار کاربران قرار گرفته است.بنابراین کاربران تلگرام می‌توانند پیام‌ها ، تصاویر ، ویدئوها و سایر فایل های کامپیوتری خودویرانگر و رمزنگاری‌شده تبادل کنند.تلگرام رسماً برای اندروید و آی‌اواس (از جمله تبلت‌ها و دستگاه‌های بدون وای-فای) در دسترس و قابل استفاده است.

یکی از قابلیت های مهم این پیام رسان این است که شما می توانید از یک حساب کاربری تلگرام در چند گوشی ، تبلت و لپتاپ استفاده کنید و نیازی به ایجاد حساب کاربری جداگانه نخواهد بود. به دلیل اینکه گاهی اوقات یا برای بعضی استفاده از لپتاپ یا کامپیوتر شخصی بصورت روزمره وجود دارد ، پیشنهاد می شود از این روش استفاده کنید.

آموزش نصب تلگرام روی چند گوشی یا لپ تاپ

مراحل نصب تلگرام بر روی گوشی یا تبلت جدید بسیار آسان بوده و کافی است مراحل زیر را انجام دهید :

۱- نصب تلگرام از اندروید مارکت گوگل (google play store) یا اندروید مارکت بازار. ترجیحا از این دو مارکت برای امنیت بیشتر استفاده کنید. لینک تلگرام در مارکت گوگل :

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.telegram.messenger

۲- بعد از نصب باید شماره ای را که با آن تلگرام رو نصب کرده اید وارد کنید. برای فعالسازی حساب کاربری خود یک کد ۵ رقمی برای شما پیامک می شود.

اکنون تلگرام برای شما نصب شده و بصورت زیر می توانید روی کامپیوتر و لپتاپ از همان شماره ثبت نام شده تلگرام را نصب و استفاده کنید :

نصب تلگرام روی کامپیوتر یا لپ تاپ

۱- نصب تلگرام برای کامپیوتر یا لپتاپ از لینک https://desktop.telegram.org

۲- پس از نصب شماره ای که قبلاً با آن ثبت نام کرده اید را وارد کنید و منتظر پیامک فعال سازی باشید.

۳- کد ۵ رقمی را وارد کرده و وارد صفحه کاربری خود شوید.

مدیریت تلگرام در چند گوشی یا لپ تاپ

مدیریت تلگرام روی گوشی اصلی

برای مدیریت تلگرام روی گوشی اصلی ( همون خطی که باهاش ثبت نام کردین ) مراحل زیر رو انجام دهید :

۱- وارد تنظیمات گوشی شوید.

۲- قسمت privacy and security حریم خصوصی و تنظیمات امنیتی را باز کنید.

۳- روی گزینه security کلیک کرده و قسمت active sessions را بازکنید.

۴- در این قسمت دستگاه های متصل به حساب کاربری تلگرام خود را می بینید که بصورت دو قسمت current session ( دستگاه های فعال ) ، همان دستگاه هایی که از یک شماره تلگرام را نصب کرده اید ، و سایر دستگاه های متصل به تلگرام خود را مشاهده خواهید کرد.

۵- حال برای قطع کردن اتصال هر کدام از دستگاه ها می توانید روی آن کلیک کرده که پیغام Terminate this session نمایش داده خواهد شد یعنی آیا می خواهید اتصال این دستگاه به حساب کاربری تلگرام را قطع کنید؟ اگر ok کنید دستگاه مورد نظر غیر فعال خواهد شد.

مدیریت تلگرام روی سایر گوشی ها یا کامپیوتر و لپ تاپ

در سایر دستگاه ها شما فقط می توانید تنظیمات خود نرم افزار تلگرام رو تغییر بدین و نمی توانید تغییر خاصی در حساب کاربری خود ایجاد کنید . برای مثال شما نمی توانید در تلگرام نسخه لپ تاپ تون یک گروه جدید ایجاد کنید . البته می توانید عکس پروفایل تون رو عوض کنید ، ارسال و دریافت فایل داشته باشید ، با دوستان تون چت کنید.

منبع :  telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.