جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، در روز چهارشنبه هفتم خردادماه سال خبری مبنی بر آتش سوزی در شرکت پالایش نفت سپاهان و انبار روغن…

به گزارش خبرنگار مهر، در روز چهارشنبه هفتم خردادماه سال خبری مبنی بر آتش سوزی در شرکت پالایش نفت سپاهان و انبار روغن این شرکت در رسانه ها از جمله خبرگزاری مهر منتشر شد که خبرگزاری مهر نیز طی تماس با شاهدان عینی و نیز روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان، که در مجاورت شرکت نفت سپاهان قرار دارد این خبر را بi روی خروجی خود قرار دارد.

پس از اعلام آتش سوزی در انبار روغن این شرکت ، محسن مومنی ، مدیرعامل سازمان هلال احمر استان اصفهان در گفتگو با خبرگزاری مهر در این خصوص توضیحاتی داد.

روابط عمومی شرکت نفت سپاهان توضیحاتی را در مورد خبر آتش سوزی در شرکت پالایش نفت سپاهان به این خبرگزاری ارسال کرده است.

بنا بر اظهارات روابط عمومی شرکت پالایش نفت سپاهان، بامداد روز هفتم خرداد سايت پُركنيِ يكي از پيمانكاران شركت در محدوده پالايشگاه، دچار حريق شد كه با حضور به موقع مأمورين آتش‌نشاني و HSE پالایشگاه، این حریق در ساعت ۹ و ۲۸ دقیقه اطفاء شد و از سرایت به سایر بخش‌ها جلوگیری به عمل آمد.

بنابر همین گزارش به دلیل فاصله مکانی این حادثه با واحدهای فرآیندی پالایشگاه، واحدهای مذکور هیچگونه آسیبی ندیده و با ظرفیت کامل به تولید ادامه می‌دهند و همچنان روال عادی بارگیری و تخلیه پالایشگاه نفت سپاهان ادامه دارد.

شايان ذكر است كه هيچ يك از كاركنان شرکت در اين حادثه آسيب نديده‌اند و محوطه اصلي، فرآيندها و پروسه پالايشگاه در معرض مستقيم اين آتش‌سوزي قرار نگرفته است.

تعداد مصدومین این حادثه چهار نفر بودند، که سه تن از آن‌ها به صورت سرپایی درمان شده (2 نفر به دلیل گازگرفتگی و یک نفر به دلیل آسیبِ یکی از انگشتان دست) و یک تن دیگر، که از ماموران محترم آتش‌نشانی بودند، به دلیل مصدومیت از ناحیه پا در حین اطفاء حریق، جهت ادامه درمان به بیمارستان انتقال داده شدند.

این گزارش می‌افزاید: تشخيص علت آتش‌سوزي و همچنين برآورد خسارات وارده توسط كارشناسان در دست اقدام است.

لازم به ذکر است که از حضور به موقع مجموعه‌های ستاد مدیریت بحران استانداری، ستاد مدیریت شاهین‌شهر، سازمان آتش‌نشانی اصفهان، مرکز بهداشت، سازمان هلال احمر کشور (امداد و نجات)، هلال احمر اصفهان و شاهین شهر، فرمانداری شاهین‌شهر، محیط‌زیست، نیروگاه برق شهید محمد منتظری، صنایع شیمیایی، خطوط لوله نفت و مخابرات، پتروشیمی اصفهان، شرکت پالایش نفت اصفهان، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی شهید محمد منتظری اصفهان، سازمان آتش نشانی شهرستان‌های شاهین شهر، گز، دولت آباد، خمینی شهر، سازمان آبفای اصفهان، شهرداری اصفهان، شهرداری شاهین‌شهر، فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان شاهین‌شهر، کلانتری 12 و حضور مدیران محترم عامل، مدیران ایمنی و آتش‌نشانی، مدیران حراست و حمل و نقل صنایع همجوار با پالایشگاه شرکت نفت سپاهان، در محل حریق تشکر و قدردانی به عمل می‌آید.

توضیحات خبرگزاری مهر

این توضیحات روابط عمومی شرکت پالایشگاه نفت سپاهان در مورد تعداد مجروحان حادثه آتش سوزی روز گذشته این شرکت در حالی است که محسن مومنی مدیرعامل هلال احمر استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر در روز حادثه، خبر از مصدومیت 16 نفر داده بود که همانگونه که در بالا به آن اشاره شد، 11 نفر از آنها به صورت سرپایی درمان و 5 نفر نیز به بیمارستان اعزام و بعد از مداوا مرخص شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *