سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۶:۱۰

رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به دایر بودن 10 رشته تخصصی در این دانشکده، گفت: بخش جراحی دهان و…

رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به دایر بودن 10 رشته تخصصی در این دانشکده، گفت: بخش جراحی دهان و صورت بیمارستان شهید بهشتی بابل اولین و تنها بخش بیمارستانی در 4 استان گیلان، گلستان، مازندران و سمنان است.

احسان موعودی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، با اشاره به اینکه مجوز تأسیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل در سال 72 توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دنبال 2 سال فعالیت آموزشکده بهداشت کار دهان و دندان صادر شد.

وی افزود: این دانشکده با پذیرش 35 دانشجو در سال 72 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده و در سال 77 اولین دوره فارغ التحصیلان خود را به جامعه تقدیم کرد.

رییس دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی بابل اظهارکرد: این دانشکده علاوه بر ارائه دوره دندانپزشکی عمومی، در سال 86 مجوز پذیرش اولین دوره تخصصی دندانپزشکی را در رشته پریودانتیکس دریافت کرده و همواره در جهت گسترش این رشته‌ها قدم برداشته است.

وی با اشاره به رشته‌های تخصصی ارایه شده در این دانشکده افزود: اندودانتیکس، بیماری‌های دهان و فک و صورت، پاتولوژی دهان و فک، پروتزهای دندانی، پریودانتیکس، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی اطفال، رادیولوژی دهان و فک و صورت در این دانشکده دایر بوده و در حال پذیرش دانشجو است.

موعودی تصریح کرد: دانشجویان بعد از پایان دوره دندان پزشکی عمومی در آزمون تخصصی دستیاری شرکت کرده و با قبولی در این آزمون طی سه سال در یکی از رشته‌های فوق به جز رشته جراحی فک و صورت آموزش های تخصصی ارایه شده را فرا می گیرند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان دوره تخصصی جراحی فک و صورت طی 5 سال آموزش‌های لازم را فرا می گیرند، افزود: بخش درمانگاهی ویژه این رشته تخصصی در بیمارستان شهید بهشتی بابل دایر بوده و در حال ارایه خدمات به مراجعه کننده است.

رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه بخش دانشگاهی هر 10 رشته تخصصی در خود دانشکده فعال بوده و به ارایه خدمات می پردازد، خاطرنشان کرد: بخش جراحی دهان و صورت بیمارستان شهید بهشتی بابل اولین و تنها بخش بیمارستانی در 4 استان گیلان، گلستان، مازندران و سمنان است.

وی با اشاره به اینکه این دانشکده در تمامی رشته‌های دندانپزشکی تربیت دانشجو داشته و در هر رشته 3 دانشجو در حال تحصیل هستند، افزود: سالانه در مقطع دکترا حرفه‌ای به تناسب فعالیت‌ها 25 تا 35 دانشجو پذیرش داشته و علاوه بر این تعداد، سالانه 4 تا 6 دانشجو از دانشجویان تکمیلی انتقالی خارج از کشور در این دانشکده پذیرش می شوند.

موعودی با اشاره به اینکه بیشتر دانشجویان تکمیلی پذیرش شده در این دانشکده از کشورهای رومانی، ارمنستان و امارات هستند، عنوان کرد: دانشجویان پذیرش شده به دلیل اختلافات موجود در واحدهای درسی تحصیلی در کشور مبدا بعد از بررسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 22 تا 44 واحد درسی را در این دانشکده می گذرانند.

وی با اشاره به نقش توانمندی‌های فردی در موفقیت یک دندانپزشک، افزود: دندانپزشکی تلفیقی از هنر و علم بوده و موفقیت در آن وابسته به خود دندانپزشک است که تا چه اندازه می تواند در کار خود هنرمند بوده و درمانی خوب را ارایه دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *