شنبه، ۲۲ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۸

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان اظهارکرد: جهاددانشگاهی تنها نهادی است که از محل درآمدهای خود که از فعالیت‌های پژوهشی، خدماتی و آموزشی حاصل…

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان اظهارکرد: جهاددانشگاهی تنها نهادی است که از محل درآمدهای خود که از فعالیت‌های پژوهشی، خدماتی و آموزشی حاصل می‌شود، در اعتلای فرهنگ استان و اجرای برنامه‌های فرهنگی هزینه می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه همدان، جواد تهذیبی در جلسه بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از خبرگزاری ایسنا، تاکید کرد: حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی و خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا محیط سیالی را فراهم کرده‌اند تا دانشجویان علاوه بر تحصیل در دانشگاه‌های مختلف همدان، در این محیط‌های فرهنگی و علمی تجربه کسب کرده و علم مدیریت را یاد بگیرند.

وی هدف اساسی این نهاد در حوزه فرهنگی را ایجاد روحیه خودباوری و اعتماد بنفس در دانشجویان و آماده کردن آن‌ها برای مدیریت و انجام مشاغل و مسئولیت‌های آینده دانست.

الگوی فارغ‌التحصیل شایسته نظام آموزش عالی کشور تدوین شده است

تهذیبی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی اظهارکرد: حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی، الگویی از یک فارغ‌التحصیل شایسته نظام آموزش عالی و مطلوب نظام جمهوری اسلامی ارائه و هفت نقش را برای دانشجویان تعریف کرده که دانشجو با کسب این شایستگی‌ها می‌تواند به عنوان فردی مفید برای خود و جامعه به فعالیت و خدمت بپردازد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی ادامه‌داد: این نقش‌ها در غالب هفت شهر شایستگی در حوزه عبادی و مناسک، رشد فردی و جسمانی، خانواده، اخلاق و تعاملات اجتماعی، اشتغال دانش بنیان، حوزه سیاسی و اجتماعی و محیط‌زیست تعریف شده و برنامه‌هایی در این خصوص در سالجاری توسط این معاونت برگزار خواهد شد.

تهذیبی گفت: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی عمومی و غیردولتی که متکی به درآمدهای خود است و توان حمایت مالی از همه برنامه‌های فرهنگی این نهاد را ندارد و اگر حمایت دستگاه‌های اجرایی استان از این برنامه‌ها نباشد، اجرای آن‌ها محدود خواهد شد.

وی از مدیرکل ارشاد اسلامی استان همدان خواست همچون برخی از استان‌ها از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و خبرگزاری قرآنی (ایکنا) با توجه به اینکه بودجه دولتی دریافت نمی‌کنند، به منظور رشد، توسعه و استحکام ساختارهای مورد نیاز این دو خبرگزاری حمایت کند.

خبرگزاری ایسنا کارگاه پرورش خبرنگاران استان است

تهذیبی گفت: هر چند این دو خبرگزاری به عنوان کارگاهی آموزشی در حوزه رسانه، بسیاری از دانشجویان را تربیت کرده و در اختیار روزنامه‌ها، هفته‌نامه و خبرگزاری‌های استان قرار داده‌اند، اما علیرغم بودجه‌های خوب فرهنگی استان، این دو خبرگزاری به دلیل عدم حمایت‌های مالی مسئولان، فاقد دبیر سرویس در برخی حوزه‌های خبری و همچنین نیروهای تمام وقت هستند که عنایت دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی استان به آنها و سایر فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی می‌تواند در رشد و پویایی فرهنگی استان اثرگذار باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.