پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۳۷

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز چهارشنبه همایش موسسات قرآنی شهرستان ورامین با حضور جمعی از مسئولان اجرایی در موسسه قرآنی کریم اهل…

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز چهارشنبه همایش موسسات قرآنی شهرستان ورامین با حضور جمعی از مسئولان اجرایی در موسسه قرآنی کریم اهل بیت برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام رضا غلامی اظهار داشت: اکنون بیش از 32 موسسه قرآنی در ورامین فعال هستند که در طول سال به تربیت حافظان و قاریان قرآن در سطوح مختلف پرداخته و خدمت بزرگی را به فرهنگ شهرستان می کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ورامین افزود: این موسسات قرآنی زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی به فعالیت پرداخته و همه عملکرد و فعالیت های آنان مورد بررسی قرار می گیرد، در طول سال برای تشویق موسسات قرآنی دیگر، تعدادی از موسسات که عملکرد بهتری در زمینه تربیت نوجوانان و علاقه مندان به قرآن داشته اند، تشویق می شوند.

وی ادامه داد: امروز با تلاش موسسات قرآنی و نهادهای فرهنگی، ورامین در زمینه قرآنی جایگاه مطلوبی بین شهرستانهای استان تهران دارد بنحوی که همواره دانش آموزان این شهرستان در مسابقات مختلف حائز رتبه های برتر می شوند.

غلامی اضافه کرد: در سال 1392 نیز نوجوانان و جوانان ورامینی در مسابقات مختلف که  آموزش و پرورش و اوقاف و امور خیریه برگزار کرد، توانستند خوش بدرخشند و کسب رتبه های برتر در رشته های قرائت و حفظ قرآن کریم در سطح استان تهران نشان دهنده پتانسیل بالای نوجوانان و جوانان ورامینی و تلاش های نهادهای فرهنگی برای ارتقای فرهنگ قرآنی در سطح جامعه است، البته هنوز فعالیت قرآنی در شهرستان ورامین جای کار بسیار دارد.

وی ادامه داد: گسترش و نشر معارف قرآنی از مهمترین برنامه های موسسات قرآنی در سال 1393 است و این موسسات سعی دارند تا با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و نهادهای فرهنگی دیگر در جهت بسط و گسترش ارزش های دینی قدم های موثری بردارد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.