جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۹

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام صفرعلی احیاء شامگاه پنجشنبه در نشست شورای مشارکت های مردمی بهزیستی شهرستان قروه افزود: اگر فضای جامعه معنوی…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام صفرعلی احیاء شامگاه پنجشنبه در نشست شورای مشارکت های مردمی بهزیستی شهرستان قروه افزود: اگر فضای جامعه معنوی شود تمام مشکلات بهزیستی، کمیته امداد و مراکز خدمات رسان حل می شود و یک روز به نقطه ایی خواهیم رسید که نیازی به اداره بهزیستی در جامعه نخواهد بود.

به گفته وی اگر هر کس خود را مسوول بهزیستی جامعه خود بداند و این امر جزو فرهنگ جامعه شود تمامی مشکلات نیازمندان در جامعه رفع می گردد.

حجت الاسلام احیاء افزود: از دوران کودکی باید فرزندان را با فرهنگ اسلامی آشنا کرد تا با مبانی دین اسلام آشنا شوند و چگونگی نوع برخورد با دیگران جزئی از فرهنگ آن ها بشود.

امام جمعه قروه افزود: ماه رمضان برای ثروتمندان، فقراء، مومنان، خطاکاران، پیر و جوان و زن و مرد مبارک است و این امر شاید به واسطه شب قدر این ماه مبارک است.

وی با اشاره به عرصه های نظری و عملی اسلام که تابلوها و مدال های افتخار زیادی دارد افزود: اسلام در راستای فلسفه شکلگیری مراکز خدمت رسان از قبیل بهزیستی، کمیته امداد و رسیدگی به معلولین توجه زیادی دارد.

وی تاکید کرد: در رسیدگی به فقراء و ایتام تنها نباید به جنبه مالی اکتفاء کرد بلکه باید دست کشیدن و مهربانی کردن اثرش بالاتر از مسایل مالی باشد بنابراین احسان هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ عاطفی باید باشد.

حجت الاسلام احیاء افزود: در اسلام بر اهمیت احسان و نیکوکاری در فرهنگ دینی و استفاده مطلوب از فضای معنوی تاکید شده و مردم شهرستان قروه بر اساس آموزه ها و تعالیم دینی در انجام امور خیر پیشقدم هستند و این مردم شکرانه سلامت خود را با انجام کارهای خیر و خداپسندانه می پردازند.

وی در پایان گفت: خیرین و مسوولین باید درد و مشکل همنوعان را مشکل خود بدانند و در رفع آن به دردمندان کمک نمایند و راه رسیدن به خدا و تقرب به درگاه الهی از میان مردم و خدمت به جامعه عبور می کند.ک/2

7345/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.