جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۲

سید احمد صفوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه خدمات سازمان میادین در سطوح مختلف و…

سید احمد صفوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه خدمات سازمان میادین در سطوح مختلف و بر اساس خدمات رسانی به شهروندان تعریف شده است افزود: خدمات رسانی با کیفیت به شهروندان در راس امور قرار دارد به همین منظور عمده فعالیت سازمان بر این اساس تنظیم شده است که به طور مثال در مورد تعیین نرخ محصولات در سازمان میادین فرآیندی طی می شود تا نرخی که در میادین و بازارها بر روی کالاها ثبت می شود بهترین و مناسبت ترین نرخ محصول برای مصرف کنندگان و تولید کنندگان باشد.

وی گفت: هر هفته حداقل یک جلسه به منظور تعیین نرخ محصولات برگزار می شود، در این جلسات نمایندگانی از وزارت صنعت و معدن و تجارت استان تهران، وزارت جهاد کشاورزی، شورای اسلامی شهر تهران، بازرسی و مدیران و کارشناسان مرتبط سازمان حضور یافته و نرخ محصولات را از مبادی تولید تا خرده فروشی های سطح شهر بررسی و پس از آنالیز قیمتی، نرخ نهایی تعیین و بالافاصله در تمامی سطح میادین وسطح شهر جاری می شود تا نرخ سازمان در شمال و جنوب شهر یکسان باشد.

صفوی ادامه داد: این قیمت ها به گونه ای تنظیم می شود که هم شهروندان و هم بهره برداران و تولید کنندگان حداکثر بهره مندی را داشته باشند.

مدیرعامل سازمان میادین همچنین درباره واگذاری غرفه ها به بهره برداران گفت: برای اینکه بتوانیم از مسیر کوتاه تری محصولات را از تولید کننده به دست مصرف کننده برسانیم و دست واسطه ها را کوتاه کنیم تمهیدات بسیاری اندیشیده شده تا تولید کنندگان در رقابتی سالم به غرفه های سازمان دسترسی داشته باشند. همچنین برای آندسته از تامین کنندگانی که توانایی عرضه محصول را دارند شرایطی فراهم شده تا بدون دغدغه و به طور مستقیم درغرفه های سازمان فعالیت شود.

وی افزود: برای اتحادیه ها و تعاونی های بزرگ که متقاضی فعالیت در سازمان هستند نیز شرایط مناسبی در نظر گرفته شده است.

صفوی درباره شرایط واگذاری غرفه های گفت: متقاضیان برای اطلاع از شرایط واگذاری غرفه ها می توانند به سایت سازمان به آدرس www.mayadin.tehran.ir و یا به مدیریت واگذاری غرف معاونت بازرگانی سازمان میادین مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به کنترل و رصد مستمر نرخ محصولات از مبادی تولید تا سطح شهر و نرخ گذاری مناسب همیشه نرخ محصولات در سازمان میادین از سطح شهر پایین تر است بطوریکه قیمت محصولات در سازمان نسبت به سطح شهر در گروه میوه و تره بار با حدود 40 درصد، در گروه کالاهای بسته بندی از پنج تا 15 درصد و در گروه محصولات پروتئینی مانند گوشت، مرغ و تخم مرغ حدود 9 درصد پایین تر است.

مدیرعامل سازمان میادین همچنین از دیگر خدماتی که برای شهروندان در این سازمان در نظر گرفته شده گفت: در مناسبت های مختلف سال نیز تمهیداتی در نظر گرفته می شود که به طور مثال در ایام ماه مبارک رمضان علاوه بر تخفیف های در نظر گرفته شده در گروه های مختلف محصولات و کالاها، با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به تامین و توزیع محصولات و اقلام اساسی پر مصرف از قبیل گوشت مرغ منجمد، گوشت قرمز، برنج اروگوئه و شکر با قیمت تعادلی و در قالب طرح ضیافت اقدام شده است.

مدیرعامل سازمان میادین در خصوص خدماتی که برای کارگران حاضر در میادین و بازارها در نظر گرفته شده گفت: به این منظور در بسیاری از میادین و بازارها امکانات رفاهی از جمله خوابگاه، حمام احداث شده و تعداد دیگری نیز در دست احداث می باشد، همچنین بهره برداران باید کارگران را بیمه کنند تا حقی از آنها ضایع نشود.

تهرام/1393/7247 //1348

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.