جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۲

ˈحبیب الله شاهرخیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:مهمترین راهکار برای جلوگیری از زیان ده بودن واحدهای صنفی در تویسرکان،…

ˈحبیب الله شاهرخیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:مهمترین راهکار برای جلوگیری از زیان ده بودن واحدهای صنفی در تویسرکان، ایجاد کارخانه های صنعتی و اشتغال مولد و پایدار است که از حجم شغل های موقتی و زیان آور می کاهد.

وی با بیان اینکه واحدهای متنوع صنفی در این شهرستان در بسیاری از مواقع بدون کار کارشناسی و توجیه اقتصادی ایجاد می شوند گفت: نرخ بالای بیکاری در شهرستان تویسرکان موجب شده تا بسیاری از نیروهای جویای کار به دنبال درآمدزایی از ایجاد واحدهای مختلف صنفی باشند.

وی اضافه کرد: در عین حال میزان زیادی از این واحدهای صنفی به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی و نبود بازار فروش مناسب پس از مدت کوتاهی با شکست و زیان دهی روبه رو می شوند.

شاهرخی با بیان اینکه واحد فرهنگی و اطلاع رسانی مجمع امور صنفی تویسرکان به دنبال خدمات دهی مشاوره ای در زمینه ایجاد واحدهای صنفی به صرفه به افراد واجد شرایط است ادامه داد: در حال حاضر تویسرکان در میان همه شهرستان های استان از بیشترین واحدهای صنفی نسبت به جمعیت خود برخوردار است که بازدهی مناسب اقتصادی ندارند.

وی از تشدید بازرسی های مجمع امور صنفی تویسرکان در ماه مبارک رمضان خبر داد و اذعان کرد: همه افرادی که متقاضی دریافت جواز کسب هستند باید دوره آموزش فقهی کسب را بگذرانند.

شاهرخی تصریح کرد: برخورد قانونی و قاطع با متخلفان در بازار، سامان دهی جواز کسب همه واحدهای صنفی، تقویت واحد بازرسی مجمع و تشکیل صندوق قرض الحسنه اصناف اکنون در دستور کار قرار دارد.

وی یادآور شد: کالاهای مورد نیاز و مایحتاج عمومی مردم در ماه مبارک رمضان به میزان مورد نیاز مردم در بازار و انبارهای ذخیره کالا وجود دارد.

مدیر و هیات رئیسه جدید مجمع امور صنفی تویسرکان پس از انتخابات این مجمع در 31 ادریبهشت ماه سال جاری، برنامه های مدیریتی و اجرایی خود را دنبال می کنند.

7531/576

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.