شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۱۱:۰۷

مدیرکل شیلات چابهار گفت: 2400 شناور به صید ماهی در بندر چابهار مشغول هستند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌و‌بلوچستان، محسنعلی…

مدیرکل شیلات چابهار گفت: 2400 شناور به صید ماهی در بندر چابهار مشغول هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌و‌بلوچستان، محسنعلی گلشنی اظهار کرد: از این میزان شناور تعداد 1200 شناور را لنج‌های منطقه تشکیل می‌دهند.

وی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال 200 هزار تن ماهی در بندر چابهار توسط این شناورها صید شود.

گلشنی گفت: نبود صنایع جانبی در رابطه با شیلات مشکلات زیادی را برای مردم منطقه بوجود آورده است.

مدیرکل شیلات چابهار افزود: آبزی‌پروری به عنوان بخشی از بدنه کشاورزی و توسعه اقتصاد منطقه چابهار حائز اهمیت است و ترویج فرهنگ پرورش آبزیان باید بین مردم نهادینه شود.

وی تاکید کرد: از مزایای آبزی‌پروری می‌توان به سلامت، تغذیه، اشتغال، درآمدزایی، کاهش آسیب‌پذیری و توسعه پایدار اشاره کرد.

گلشنی در همین رابطه ادامه داد: از مزایای غیرمستقیم آبزی‌پروری می‌توان به افزایش دسترسی به محصول ماهی در بازارهای محلی و شهری، کاهش هزینه‌های خانوار از طریق صرفه‌جویی در مصرف سایر اقلام تولیدی درآمدزا، بهره‌گیری از منابع مشترک از طریق پرورش آبزیان در قفس، پرورش نرمتنان، گیاهان آبزی و رهاسازی آبزیان در منابع آبی برای صید همگانی به ویژه برای کسانی که از زمین کافی برخوردار نیستند نام برد.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به اهداف آبزی‌پروری در توسعه منطقه باید از پتانسیل‌های موجود نظیر استفاده از آب و اسکله‌های منطقه در امر آبزی‌پروری بهره‌گیری بهینه را برد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *