جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۳۲

به گزارش خبرنگار مهر، سردار نصرت الله سیف پیش از ظهر جمعه در جمع بسیجیان حاضر در رزمایش الی بیت المقدس سلماس با…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار نصرت الله سیف پیش از ظهر جمعه در جمع بسیجیان حاضر در رزمایش الی بیت المقدس سلماس با بیان اینکه بسیجیان تقش ارزنده ای در حفاظت از آرمانهای انقلاب اسلامی بر عهده دارند اظهارداشت: بسیج ظرفیت های بالایی دارد و تاکنون هم نشان داده در جنگ نرم با دشمن هیچ گاه عقب نمی نشیند و تاکنون هم در این جنگ پیروز بوده است.

وی با بیان اینکه اصلی ترین هدف برگزاری این گونه رزمایش ها حفظ آمادگی بسیجیان در حفاظت از آرمانهای انقلاب است اظهارداشت: تهدیدات دشمن برای بسیجیان یک شوخی بیش نیست، چرا که مردم بسیجی کشور در دوران هشت سال دفاع مقدس امتحان خود را پس داده اند.

معاون عملیات سپاه شهدای آذربایجان غربی نیز در خصوص این رزمایش عنوان کرد: منظور از برگزاری این رزمایش الی بیت المقدس حفظ انسجام، تمرین فراخوانی یگانی و فعالیت های جمعی گردان های بیت المقدس، ایجاد آمادگی عمومی و ارتقای توانمندی های رزمی، مردمی کردن دفاع و بکارگیری ظرفیت های محلی است.

سرهنگ کریم علی نژاد همچنین ایجاد وحدت و همدلی در شناخت بیشتر اعضا و فرماندهان در سطح گردان های بیت المقدس را از دیگر اهداف این رزمایش عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در مرحله نخست رزمایش در شهرستان های مرکزی و شمالی استان به این منظورها نیز دست یافتیم.

وی، در ادامه با اشاره به برگزاری مرحله دوم رزمایش طی دیروز و امروز در سلماس اظهارداشت: مرحله دوم رزمایش در شهرستان های جنوبی و همچنین شهرستان سلماس در حال برگزاری بوده که شامل 26 گردان بیت المقدس است.

سرهنگ علی نژاد، در خصوص مراحل آماده سازی نیروها پیش از رزمایش گفت: جهت آماده سازی نیروها به منظور شرکت در مرحله اصلی رزمایش آموزش های لازم در بعد دفاعی، امنیتی و امداد و نجات مردمی با 4 مرحله فراخوانی پایگاهی انجام شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در این راستا یک مرحله فراخوانی تمرینات تاکتیک شبانه و 3 مرحله فراخوانی برای تداوم آموزش، اجرای میدان تیر و تست آمادگی جسمانی نیز برای نیروها در طول سال اجرا شده و اکنون مرحله اصلی رزمایش در راستای اجرای عملی آموزش های دیده شده، به انجام می رسد.

فرمانده سپاه ناحیه سلماس نیز در رابطه با این رزمایش گفت: این رزمایش در مدت دو روز با حضور بسیجیان حوزه های مقاومت بسیج سیلاب، تازه شهر و گردانهای یک و دو این شهرستان برگزار شد.

سرهنگ پاسدار الهوردی داداش زاده با اشاره به اینکه در این فراخوان گردانهای بیت المقدس حضور داشتند افزود: تیراندازی و برنامه های آموزشی و فرهنگی برای گردان های بیت المقدس، پیاده روی شبانه و رزم شبانه از عملیات این روزمایش دو روزه بود.

وی هدف از این رزمایش را آموزش و ارتقای توان معرفتی، بصیرتی و رزمی بسیجیان سازماندهی شده در قالب گردان های بیت المقدس ذکر کرد.

وی برگزاری کلاس های عقیدتی را از دیگر برنامه های این رزمایش عنوان کرد و ادامه داد: شرکت بسیجیان در آیین عبادی، سیاسی نماز جمعه پایان بخش این رزمایش دو روزه است.

فرمانده سپاه سلماس، رزمندگان بسیجی را ادامه دهندگان راه و مرام شهیدان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس خواند و افزود: بسیجیان همیشه در صحنه با پیروی از ولایت فقیه آگاهانه در مسیر اعتلای نظام جمهوری اسلامی گام برمی دارند.

رزمایش الی بیت المقدس در اردوگاه قدس روستای قره قشلاق سلماس با حضور چهار گردان از بسیجیان این شهرستان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.