دوشنبه، ۱۰ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۶

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: حدود 325 کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در 20 مرکز تحت پوشش این اداره کل نگهداری می‌شوند. محسن ارشد‌زاده در…

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: حدود 325 کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در 20 مرکز تحت پوشش این اداره کل نگهداری می‌شوند.

محسن ارشد‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، با اعلام این مطلب افزود: همچنین 1080 نفر از این کودکان به اقوام نزدیکشان تحویل داده شده و ماهانه 175 هزار تومان به حساب این کودکان واریز می‌شود.

وی اظهار کرد: 30 کمپ ترک اعتیاد در استان فعال است که معتادان با اقامت یک ماهه در این کمپ‌ها، اعتیادشان را ترک می‌کنند.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های بهزیستی استان برای مبارزه با معضل اعتیاد، اظهار کرد: نخستین قدم برای ریشه‌کن کردن اعتیاد، پیشگیری از آن با روش فرهنگسازی است تا مردم با عواقب مرگبار اعتیاد آشنا شوند، همچنین مراکز درمانی‌ای وجود دارند که در آنجا افرادی که در معرض آسیب اعتیاد هستند، به صورت سرپایی سم‌زدایی می‌شوند.

ارشدزاده اظهار کرد: با کمک افرادی که ترک اعتیاد کرده‌اند و با معتادان در ارتباط هستند، بسته‌های بهداشتی در اختیار معتادان قرار می‌دهیم تا انواع بیماری از طریق سرنگ‌های غیربهداشتی به معتادان انتقال نیابد.

وی با اشاره به افزایش آمار طلاق در استان، گفت: آمار طلاق در استان به 20 درصد افزایش یافته و بهزیستی با روش روانشناسی درصدد کاهش آمار تعداد طلاق در استان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *