جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۹

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محسن اراکی ظهر پنجشنبه در مراسم تقدیر از پایان نامه‌های برتر تقریب که با حضور آیت الله…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محسن اراکی ظهر پنجشنبه در مراسم تقدیر از پایان نامه‌های برتر تقریب که با حضور آیت الله نوری همدانی در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، اشهار داشت: برخی می‌گویند اختلاف در جامعه طبیعی است اما اختلاف در جامعه رها شده و بریده از خدا طبیعی است وگرنه در جامعه الهی و اسلامی چنین چیزی نیست.

وی ادامه داد: برخی چنین القا می‌کنند که باید در جامعه دوگانه و چندگانه باشیم این ایده کسانی است که به دنیا وارونه می‌نگرند و بریده از خدا هستند وگرنه جهان متمایل به خدا واحد است و جامعه بشری نیز اگر به خدا پیوند بخورد یکدل و یکدست می شود.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: همین چندگانگی‌ها و چند دستگی‌هاست که امروز شاهد درگیری و نزاع و جنگ در میان کشورهای اسلامی هستیم؛ چند پارگی هیچ افتخاری ندارد و مانع از نزول رحمت خداست زیرا جامعه متفرق و بدون وحدت نمی‌تواند شکرگزار نعمت الهی باشد.

وی با بیان اینکه در چند دستگی هیچ افتخاری نیست اظهار داشت: هیچ چیزی جامعه بشری را واحد و یکدست نمی‌کند مگر توحید الهی که اصلی قرآنی است و علم الاجتماع قرآنی نیز محور توحید بنا شده است و فلسفه نبوت نیز گردآوردن مردم حول همین محور است.

آیت الله اراکی افزود: مادامی که رشته اطاعت از رسول الله بر گردن مردم باشد سرآمد جامعه بشری خواهد بود ولی اگر تفرقه پیش آمد سروری از امت گرفته می‌شود.

وی با تاکید بر تبیین فقهی، روان شناسی و … مباحث تقریبی اضافه کرد: رحمت خدا در راستای نعمت اوست و نعمت هم اطاعت از رهبر توحیدی است تا توحید در جامعه محور شود در این صورت نعمت ابزار رحمت خواهد شد.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، بشر رها شده را متفرق دانست و تاکید کرد: برتری امت در گرو اتحاد است و اگر امتی خود را به ظلم آلود و قدر نعمت را ندانست در این صورت برتری نیز نخواهد داشت.

آیت الله اراکی تاکید کرد: امروز هم اگر جامعه اسلامی می‌خواهد به عزت پیشین خود برسد باید حول محور رهبری اسلامی و توحید به اسلام ناب باز گردد تا موجب نزول رحمت و نعمت الهی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.