سه شنبه، ۲۴ اسفند ۹۵ - ۰۳:۲۲
فقیر ترین کشور های جهان

فقیرترین کشورهای جهان از لحاظ تولید ناخالص ملی در سال ۲۰۱۶ در حالی توسط مجله گلوبال فایننس آن هم بر اساس داده های…

فقیرترین کشورهای جهان از لحاظ تولید ناخالص ملی در سال ۲۰۱۶ در حالی توسط مجله گلوبال فایننس آن هم بر اساس داده های صندوق بین المللی پول مشخص شده اند که این لیست نشان می دهد که همانند گذشته کشور های آفریقایی از فقیرترین کشور های جهان هستند . در ادامه برای مشاهده این لیست با میهن پست همراه شوید .

فقیرترین کشورهای جهان که در این لیست برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم از از لحاظ تولید ناخالص ملی آن ها دسته بندی شده اند. این فاکتور نشان دهنده میزان ثروت تولید شده در این کشور ها است که معیاری برای فقیر یا غنی بودن مردم آن ها می باشد .

به عبارتی دیگر اختلاف درآمد سرانه بین فقیرترین کشورهای جهان از یک سو و از سوید دیگر ثروتمندترین آن ها روز به روز بیشتر می شود و این تفاوت در کسب درآمد، به خلق دو دنیای متفاوت در میان ساکنین کره زمین می انجامد.

در جایی که ساکنین کشورهای مرفه و پردرآمد جهان درجستجوی دست یابی به آخرین دستاوردهای تکنولوژی و مدرنیته هستند و رویای گذراندن تعطیلاتشان در کشورها و مناطق دور و نزدیک جهان را دارند، عده ای دیگر همچنان دغدغه شان غذا و سر پناه است و هنوز هم درگیری های قومی و قبیله ای دنیا را برایشان به جهنمی زمینی تبدیل می کند.

با هم در میهن پست نگاهی خواهیم انداخت به فقیرترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی.

[highlight]منبع [/highlight]: businessinsider

 

یک دیدگاه برای “فقیرترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۶ توسط صندوق بین المللی پول معرفی شدند”

  1. اسکویی گفت:

    چه مطلب غم انگیزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *