پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۴

ˈمحمد هادی حیدرزادهˈ روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به برگزاری نشست بررسی اقدامات زیست محیطی و مشکلات موجود در…

ˈمحمد هادی حیدرزادهˈ روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به برگزاری نشست بررسی اقدامات زیست محیطی و مشکلات موجود در شهرک های ˈشمس آبادˈ شهرستان ری با مدیران صنعتی این منطقه اظهار داشت: مصوبه هیات وزیران در مورد تبدیل لکه های صنعتی به شهرک های صنعتی، پیشنهاد خوبی برای ساماندهی واحدهای صنعتی و خدماتی است.

وی بهبود وضعیت زیست محیطی شهرک های صنعتی را از اولویت های برنامه های اداره کل محیط زیست استان تهران عنوان و تاکیدکرد: رعایت زون بندی ها، مدیریت آلودگی، ایجاد و نگهداری تصفیه خانه ها، توسعه فضای سبز و مدیریت پسماند شهری از جمله برخی معضلات زیست محیطی شهرک های صنعتی است.

حیدرزاده با اشاره به استقرار شهرک های صنعتی در شعاع 120 کیلومتری تهران افزود: هدف از ایجاد این محدودیت کنترل بارگذاری در استان بوده و تمرکز شهرک های صنعتی فرصتی برای ساماندهی صنایع موجود است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه برخی از صنایع، لکه های صنعتی فاقد مجوز هستند، گفت: کارگروه مشترکی بین حفاظت محیط زیست و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تشکیل می شود تا به صورت ماهانه به بررسی دقیق تر مشکلات زیست محیطی شهرک های صنعتی استان تهران بپردازد.

تهرام/1699/1724

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.