سه شنبه، ۱۵ بهمن ۹۸ - ۱۱:۴۶
سوپر اسپرت فلینو Felino cB7R

سوپر اسپرت فلینو Felino cB7R کانادایی در حالی به زودی معرفی خواهد شد که شرکت سازنده ی این خودرو یعنی خودروسازی فلینو اعلام…

سوپر اسپرت فلینو Felino cB7R کانادایی در حالی به زودی معرفی خواهد شد که شرکت سازنده ی این خودرو یعنی خودروسازی فلینو اعلام کرده است که در آینده ی نزدیک اولین محصول خود را با نام cB7R همراه پیشرانه 700 اسب‌بخار رونمایی می‌کند.

دفتر اصلی شرکت فلینو ، در مونترال کانادا اعلام کرده است که ساخت سوپر اسپرت فلینو Felino cB7R بیش از 7 سال طول کشیده و بد نیست بدانید که این کمپانی تازه تاسیس و کوچک کانادایی توسط آنتونیو بست  Antoine Bessette راننده حرفه‌ای اهل کانادا در سال 2008 بنیان نهاده شد.

سوپر اسپرت فلینو Felino cB7R

سوپر اسپرت فلینو Felino cB7R

در این میان طراحی اولین محصول و یا بهتر بگوییم اولین سوپر اسپرت شرکت فلینو با نام  فلینو Felino cB7R  نیز توسط آنتونیو بِسِت به پایان رسیده اما معرفی محصول نهایی هنوز انجام نشده است. این خودرو احتمالا در ولنتاین 2020 مصادف با 25 بهمن‌ماه 1398 رونمایی خواهد شد.

 این سوپر اسپرت قرار است با پیشرانه‌ی V8 عرضه شود تا قدرت 700 اسب‌بخار و سرعت‌گیری صفر تا 100 کیلومتربرساعت در زمان کمتر از 3 ثانیه داشته باشد. نسخه‌ اولیه از cB7 که در سال 2014 رونمایی شد، مجهز به پیشرانه تنفس طبیعی 525 اسب‌بخار با حجم 6/2 لیتری V8 بود. با این شرایط، احتمالا فلینو سراغ موتور ساخت دوج رفته که از نوع همی 6/2 لیتری V8 مجهز به سوپرشارژر است. چنین پیشرانه‌ای روی دوج چارجر SRT هل‌کت وجود دارد و 717 اسب‌بخار قدرت با 890 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

سوپر اسپرت فلینو Felino cB7R

سوپر اسپرت فلینو Felino cB7R

هدف از ساخت سوپر اسپرت فلینو Felino cB7R ارائه‌ی یک سوپراسپرت قدرتمند مناسب رانندگی در پیست و جاده‌های عمومی است. به همین دلیل، بخش اصلی بدنه و کابین و صندلی‌ها، از قطعات فیبرکربن ساخته خواهد شد. این خودروی 2 نفره، از کمربند ایمنی 6 نقطه‌ای (دارای 6 قسمت مستقل که در میانه‌های بدن هر سرنشین متصل می‌شوند) و صندلی‌های اسپرت با پهنای قابل‌توجه برای احاطه‌ی بالاتنه‌ی سرنشینان استفاده می‌کند تا حس یک محصول اسپرت و مسابقه‌ای را تداعی کند.

مسلما خرید یک سوپراسپرت قدرتمند مثل سوپر اسپرت فلینو Felino cB7R نیازمند پرداخت مبالغی فراتر از خودروهای خانوادگی است. نخستین محصول فلینو با آستانه قیمتی در حدود 272 هزار دلار فروخته خواهد شد و تیراژ تولید محدود به 10 دستگاه خواهد داشت.

منبع : NEWATLAS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.