یکشنبه، ۱۶ فروردین ۹۴ - ۱۰:۱۱

به گزارش ميهن پست – فورد – Ford  – شرکت خودروسازی آمریکایی و چندملیتی مستقر در دیربورن، میشیگان از حومه شهر دیترویت می‌باشد.این…

به گزارش ميهن پست – فورد – Ford  – شرکت خودروسازی آمریکایی و چندملیتی مستقر در دیربورن، میشیگان از حومه شهر دیترویت می‌باشد.این کمپانی در تاریخ ۱۶ ژوئن ۱۹۰۳ میلادی توسط هنری فورد تأسیس شد و امروزه علاوه بر خودروهای سواری و باری فورد، خودروهای لوکسی با مارک لینکلن هم تولید می‌کند. این شرکت از سال ۱۹۳۸ خودروهای لوکس ارزان قیمت‌تری با برند مرکوری تولید می‌کرد، اما از سال ۲۰۱۱ تولید خودرو با این مارک را متوقف نمود.

فناوري جالب تابلو خوان شركت خودرو سازي فورد

فناوري جالب تابلو خوان شركت خودرو سازي فورد

فورد سهام اندکی از شرکت ژاپنی مزدا و کمپانی بریتانیایی استون مارتین را نیز در اختیار دارد. شرکت فورد در سال ۱۹۸۹ شرکت خودروسازی جگوار کارز و در سال ۲۰۰۰ شرکت لندرور را خریداری نمود، اما در ماه مارس سال ۲۰۰۸ هر دو را به شرکت هندی تاتا موتورز فروخت. فورد بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ مالک شرکت سوئدی ولوو نیز بود.

26F1BF7200000578-3009176-im
شرکت خودروسازی فورد، هم‌اکنون دومین تولیدکننده خودرو در ایالات متحده آمریکا بوده و از پایان سال مالی ۲۰۱۱ به‌عنوان پنجمین خودروساز بزرگ جهان محسوب می‌شود. این شرکت در سال ۲۰۱۰ در فهرست فرچون ۵۰۰ در جایگاه هشتمین شرکت بزرگ در ایالات متحده شناخته شد. در حال حاضر شمار کارکنان شرکت فورد بیش از ۲۱۳ هزار نفر اعلام شده، که در ۹۰ کارخانه این شرکت در سراسر جهان، فعالیت می‌کنند.[۶] خانواده فورد هم‌اکنون با در اختیار داشتن ۲٪ درصد از سهام شرکت فورد، مالک اصلی آن محسوب می‌شود.

فناوري خودروهاي فورد

فناوري خودروهاي فورد

حتی هوشیارترین راننده‌ها نیز هرچند وقت یک‌بار به دلیل سرعت غیرمجاز جریمه می‌شوند. این موضوع در اروپا نیز بسیار رایج است؛ زیرا در اروپا بر اساس کشور یا منطقه‌ای که از آن عبور می‌کنید، قوانین راهنمایی و رانندگی یا تغییر می‌کنند یا سخت‌تر می‌شوند. معمولاً نمی‌توان تمام تابلوها و قوانین را کنترل کرد. در نتیجه شرکت فورد نوعی فناوری معرفی کرده که به کنترل سرعت کمک می‌کند. بدین طریق راننده می‌تواند روی رانندگی تمرکز داشته باشد.

این فناوری که در اتومبیل S-Max شرکت فورد معرفی شده، نوعی محدودکننده هوشمند برای سرعت است که قابلیت‌هایی فراتر از تنظیم سرعت ثابت بر روی کروز کنترل دارد. در این فناوری نیز همانند کروز کنترل، راننده زمانی که سیستم را فعال می‌کند، حداکثر سرعت را تعیین می‌نماید. سپس این سیستم از دوربین‌ها و حسگرها بهره می‌برد تا تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی جاده را شناسایی کرده و سرعت مجاز آن جاده را تشخیص دهد. این سیستم همزمان با رانندگی، تابلوها و علائم را به صورت مداوم چک می‌کند. این سیستم در مورد تابلوهای هشدار دیگری نیز که در جاده وجود دارند، مانند محدودیت سبقت در جاده به شما هشدار می‌دهد.

منبع:flipboard

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.