جمعه، ۰۶ آذر ۹۴ - ۰۶:۲۶

میهن پست – سازمان فضایی ناسا از فناوری جدید فرود عمودی موشک به منظور اجرای پروژه «انتقال ایمن‌تر توریست‌ها به فضا در آینده»…

میهن پست – سازمان فضایی ناسا از فناوری جدید فرود عمودی موشک به منظور اجرای پروژه «انتقال ایمن‌تر توریست‌ها به فضا در آینده» رونمایی کرد، موشکی از شرکت آمازون که قادر است تا ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری زمین پرواز کند و پس از رهاسازی کپسول حاوی توریست‌های فضایی به صورت عمودی بر روی زمین فرود آید.

در این میان جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون در مورد فناوری جدید فرود عمودی موشک اظهار کرد: هدف از پیشبرد فناوری فرود عمودی راکت‌های فضایی تنها استفاده مجدد از آنها و کاهش هزینه‌های ارسال سفرهای توریستی به فضا است.

وی در ادامه افزود: شرکت آمازون در رقابتی نفس‌گیر با شرکت اسپیس‌ایکس موفق به ساخت و آزمایش اولین موشک قادر به فرود عمودی و استفاده مجدد شد.

موشک جدید شرکت آمازون با نام New Shepard برای اولین بار در صحرای تگزاس به فضا پرتاب شد و پس از پرواز در ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری در پروسه فرود هشت دقیقه‌ای به زمین بازگشت.

بزوس در مورد مزیت‌های استفاده مجدد از موشک‌های فضایی گفت: در فناوری رونمایی شده، موشک‌های فضایی پس از هربار استفاده دیگر قابل استفاده نیستند که این مشکل، هزینه سفرهای فضایی را بی‌نهایت افزایش می‌دهد.

وی در ادامه افزود: اعزام انسان و کالا به فضا با موشک‌های یک‌بار مصرف از نظر هزینه مانند پرواز با جامبوجت ۷۴۷ شخصی به دور زمین و اسقاط آن پس از فرود است.

[button color=”green” size=”small” link=”https://mihanpost.com/wp-content/uploads/2015/11/Historic-Rocket-Landing.avi” icon=”” target=”true”]دانلود ویدیو[/button]

منبع:  spacenews hight3ch

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.