فواره طبیعی یا آب‌فشان فلای Fly Geyser
فواره طبیعی یا آب‌فشان فلای Fly Geyser

فواره طبیعی فلای پدیده خارق العاده ساخته دست بشر !

فواره طبیعی یا آب‌فشان فلای Fly Geyser پدیده طبیعی و خارق العاده کره زمین است که در نزدیکی مزرعه فلای، در شهر واشو در ایالت نوادای آمریکا دقیقا یک قرن پیش در اثر یک کاوش توسط انسان در دل صحرای سوزان و گرم نوادا این آبفشان رنگارنگی با حوضچه های کوچک و بزرگ سر برآورد که همپنان در حال رشد بوده و به عنوان مکانی خارق العاده توریستی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

فواره طبیعی یا آب‌فشان فلای Fly Geyser این پدیده طبیعی و خارق العاده کره زمین و نحوه به وجود آمدن آن شاید تعجب برانگیز باشد اما اگر بدانید این زیبایی بی عیب و نقص را انسان بوجود آورده و طبیعت با هنرمندی هرچه تمام تر آن را زیبا ساخته حتما برای شما جالب و شنیدنی است.

در واقع سرآغار این پدیده – فواره طبیعی یا آب‌فشان فلای – به آغاز خلقت باز نمی گردد، بلکه در جریان یک برنامه اکتشافی یک مته حفاری که زمین را می شکافته، روزنه ای را بوجود آورده تا از دل زمین، این همه رنگ های زیبا و براق بیرون بریزد.

به عبارتی دیگر داستان به وجود امدن فواره طبیعی یا آب‌فشان فلای به سال ۱۹۱۶ یعنی دقیقا یک قرن پیش باز می گردد که در طی حفاری های اکتشافی که در صحرای نوادا آمریکا انجام می شد، مته اشتباها با منبع آبی در زیر زمین برخورد کرد، حفاری متوقف و از این روزنه، آبی پر از مواد معدنی بر تن داغ صحرا جاری شد. آب از دل زمین بیرون می آمد و آفتاب سوزان تبخیرش می کرد، مواد معدنی هم، به صورت رسوب باقی مانده و بر روی هم انباشته شدند. روزنه بزرگ و بزرگ تر می شد تا اینکه فشار آب دست آخر، راهی برای خروج به صورت فورانی پیدا کرد.

مواد معدنی با ترکیبات مختلف در اطراف دهانه می ریخت، تبخیر شده و رنگ های بی نظیر و متفاوتی را بوجود می آورد، دهانه چشمه قطور شد، ارتفاع پیدا کرد تا در نهایت به مانند دهانه ی یک آتشفشان شد. در اطراف منطقه هم حوضچه هایی رنگارنگی شکل گرفت. نام این آبفشان زیبا ” fly geyser ” است و هر ساله توریست های بسیاری برای بازدید از آن به نوادا در آمریکا می آیند.

هرچند که رنگ ها به اندازه کافی زیبا هستند، اما این آبفشان فوق العاده بودن خودش را مدیون جلبک های گرمادوستی است که باعث براق شدن آن شده است.

با هم در میهن پست تصاویری زیبا و دیدنی از فواره طبیعی یا آب‌فشان فلای Fly Geyser را تماشا می کنیم.

14 دیدگاه

 1. خدای من چقدر خوشگله

 2. عجب ترکیب رنگی 😍

 3. چقدر خوشرنگ

 4. مراحل تشکیلش جالب بوده

 5. این رنگا بسیار زیباس

 6. وای عجب منظره ای داره

 7. وسط یک دشت
  خیلی عالیه

 8. نقاشی انکاری

 9. آتشفانی از آب👍

 10. خیلی خیلی خیلی دلم میخاد از نزدیک ببینمش

 11. عااالی و زیبا

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*