شنبه، ۱۵ شهریور ۹۹ - ۰۳:۲۵
فواید بخور

فواید بخور برای پوست صورت انسان بی شمار هستند. اما ما در این مطلب از میهن پست قصد داریم مهمترین آنها را برای…

فواید بخور برای پوست صورت انسان بی شمار هستند. اما ما در این مطلب از میهن پست قصد داریم مهمترین آنها را برای شما بازگو کرده و مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با ما همراه شوید.

حقیقت ناخوشایندی هست که بالاخره باید آن را بپذیریم. روزگاری که در آن به سر می بریم دوران خوبی برای پوست ما نیست. هر روزی که می گذرد آلودگی هوای کشورها بیشتر می شود، مه دودی که هوای شهرها را پر کرده در پوست ما نفوذ می کند، برای محافظت از پوست مان در برابر نور خورشید مجبور هستیم کرم ضد آفتاب بزنیم و مواد غذایی فرآوری شده ای که مصرف می کنیم پوست مان را تغذیه نمی کنند. به همین دلیل است که باید مراقب صورت مان باشیم و یکی از کارهایی که می توانیم انجام دهیم بخور صورت است. بخور صورت می تواند پوست را پاکسازی کند، آن را تسکین ببخشد و صدمات وارد شده به آن را برطرف کند. علاوه بر این ها، خرجی ندارد و چه بهتر از این؟ فواید بخور

آلودگی ها و مواد شیمیایی انباشته در منافذ پوست را پاک می کند.

وقتی صورت تان را بخور می دهید، گرمای بخار آب منافذ پوست را سست می کند، در نتیجه منافذ باز می شوند. با باز شدن منافذ، آلودگی ها و چربی های انباشته درون آن ها خارج می شود.

این آلودگی اغلب در هوا معلق است. به کیفیت هوای شهرتان و آن همه دود و گازی که از ماشین ها تولید می شود فکر کنید. به آن همه مرطوب کننده و ضد آفتاب و مواد آرایشی ای که هر روز می زنید فکر کنید. علاوه بر این ها، چربی طبیعی پوست هم هست که آن را می پوشاند. همه ی ما به این چربی طبیعی نیاز داریم چون پوست ما را مرطوب و از آن محافظت می کند. با این حال، هر چیز خوبی هم اگر از حد بگذرد می تواند مشکل ساز شود. فواید بخور

فواید بخور

با بخور صورت می توانید میزان چربی طبیعی پوست را محدود کنید و به این ترتیب جلوی مشکلات ناخوشایندی مثل جوش را بگیرید. با خلاص کردن منافذ پوست تان از آلودگی هایی که آن ها را مسدود کرده اند، پوستی تمیز و درخشان به خود خواهید بخشید.

صورت را از باکتری ها و سلول های مرده عامل جوش پاک می کند

پوست بزرگ ترین اندام بدن است و مانند دیگر قسمت های بدن همواره در حال بازسازی است، فرآیندی که باعث تجمع باکتری های مرده روی پوست صورت می شود. این باکتری ها کاملاً مفید هستند و هیچ دلیلی ندارد که نگران باشید تأثیر مخربی بر بدن تان داشته باشند. هر چند ممکن است مشمئزکننده به نظر برسد. علاوه بر این، باکتری های مرده فضای زیادی اشغال می کنند و ممکن است باعث شوند اکسیژن کافی به پوست نرسد.

با بخور صورت می توانید همه ی این باکتری های مرده را از پوست خود پاک کنید و به این ترتیب پوست درخشان تری داشته باشید.

فواید بخور

اکسیژن بیشتری به پوست می رسد

برخی افراد ممکن است از بخور صورت خودداری کنند، مثل کسانی که از حساسیت هایی مثل روزاسه رنج می برند. این مشکل پوستی هم در اثر ازدیاد بیش از اندازه ی یک چیز خوب رخ می دهد که باعث می شود پوست ظاهری قرمز و تحریک شده پیدا می کند.

یکی از فواید بخور صورت گشاد شدن عروق خونی است، امری که باعث می شود اکسیژن زیادی به پوست صورت برسد. وقتی صورت تان را بخور می دهید و پوست تان سرخ می شود بدانید که معنی اش آن است که اکسیژن زیادی به پوست تان رسیده است.

فواید بخور

چروک شدن پوست را به تعویق می اندازد

ظاهر شدن چین و چروک گرچه سرنوشت طبیعی و حتمی پوست همه ی ما است اما هر کسی از به تعویق افتادن این سرنوشت استقبال می کند. در میان همه ی روش های ادعایی برای کاهش سرعت چروک شدن پوست، ۲ ماده هست که علم تأثیر آن ها را اثبات کرده، یکی کلاژن (که در موادغذایی ای مثل ژله وجود دارد) و دیگری الاستین. اگر علاقه ای به خوردن کلاژن ندارید، بخور صورت جایگزین خوبی می تواند باشد. این کار باعث سرعت بخشیدن به گردش خون می شود، در نتیجه تولید کلاژن و الاستین افزایش پیدا می کند. این امر موجب افزایش خاصیت کشسانی پوست می شود و ظاهر شدن چین و چروک ها را به تعویق می اندازد.

فواید بخور

به پوست رطوبت می بخشد

با خارج شدن همه ی آن چربی ها از پوست، بدن شروع به تولید بیشتر چربی می کند، امری که باعث مرطوب شدن پوست می شود. بخور صورت نفوذپذیری پوست را هم بالا می برد در نتیجه رطوبت راحت تر به درون آن نفوذ می کند.

فواید بخور

جذب محصولات پوستی را بیشتر می کند

بخور صورت یک روش درمانی قطعی نیست اما باید آن را در برنامه ی مراقبت از پوست خود بگنجانید. مهم ترین مزیت بخور صورت این است که به اثربخشی بیشتر محصولات مراقبتی ای که به پوست خود می زنید کمک می کند.

فواید بخور

علت این مسأله آن است که بخور صورت باعث افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی به پوست می شود. وقتی منافذ پوست را از آلودگی ها و چربی ها پاک کنید، قدرت جذب آن ها بیشتر می شود. چون جریان خون قوی تر می شود، واکنش پوست به محصولات پوستی بیشتر می شود. و در آخر آنکه، چون پوست کامل مرطوب می شود، وقتی سرم های پوستی را بزنید، تأثیر آن ها دوچندان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *