چهارشنبه، ۲۶ آبان ۹۵ - ۰۱:۰۱
فولکس‌واگن اطلس

فولکس‌واگن اطلس کراس‌اووری هفت‌نفره با ظاهری لوکس در حالی این روزها تصاویر آن در فضای مجازی منتشر شده است که این خودرو در ابتدا…

فولکس‌واگن اطلس کراس‌اووری هفت‌نفره با ظاهری لوکس در حالی این روزها تصاویر آن در فضای مجازی منتشر شده است که این خودرو در ابتدا ترامونت نامیده شده بود و پیش از رونمایی رسمی چندین تصویر بدون پوشش از آن انتشار یافت که تقریباً به‌طور کامل طراحی آن‌ را مشخص کرد. برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید.

در این میان چندی بعد نیز گفته شده که فولکس‌واگن به جهت تلفظ راحت‌تر، نام این کراس‌اوور را به اطلس تغییر می‌دهد. حال سرانجام فولکس‌واگن رسماً کراس‌اوور هفت‌نفرهٔ خود را با نام رسمی فولکس‌واگن اطلس رونمایی کرده است تا اولین نمایش رسمی آن‌ نیز نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس باشد.

فولکس‌واگن اطلس که با هدف برآورده کردن خواسته‌های بازار تشنهٔ SUVهای بزرگ ایالات‌متحده ساخته شده است، در ایالات تنسی این کشور در کنار ورژن آمریکایی پاسات تولید می‌شود برخلاف دو SUV دیگر این شرکت یعنی تیگوآن و توآرگ که در اروپا تولید می‌شوند.

توضیح بیشتر این که فولکس‌واگن اطلس در کلاس SUVهای سه ردیفه قرار دارد و ۵٫۰۳ متر طول، ۱٫۹۸ متر عرض و ۱٫۷۶ متر ارتفاع باعث شده است که این SUV را تبدیل به بزرگ‌ترین محصول فولکس‌واگن در ایالات‌متحده کرده و این در حالی است که فولکس‌واگن اطلس با این ابعاد از مدل توآرگ با ۴٫۸ متر طول بزرگ‌تر بوده و حتی از هوندا پایلوت جدید هم با ۴٫۹۴ متر طول کشیده‌تر است. این ابعاد بزرگ‌تر در اطلس قطعاً به معنای فضای داخلی بزرگ‌تر نسبت به رقبا خواهد بود.

برای کراس‌اوور فول سایز فولکس‌واگن اطلس دو پیشرانهٔ مختلف ارائه شده است. موتور اول یک واحد ۲ لیتری چهار سیلندر توربو با ۲۴۰ اسب بخار قدرت و دیگری یک نمونهٔ ۳٫۶ لیتری شش سیلندر با ۲۸۰ اسب بخار قدرت است. نیروی هر دو موتور از طریق یک گیربکس ۸ سرعتهٔ اتوماتیک انتقال پیدا می‌کند. موتور چهار سیلندر فقط به‌صورت دیفرانسیل جلو ارائه می‌شود اما برای موتور شش سیلندر می‌توان سامانهٔ چهارچرخ محرک ۴Motion فولکس‌واگن را سفارش داد. همچنین برای این موتور حالات رانندگی گوناگون ارائه شده است که بسته به انتخاب هرکدام، پارامترهای خودرو تغییر می‌کند.

مدیر اجرای فولکس‌واگن آمریکای شمالی در خصوص تولید فولکس‌واگن اطلس گفته :

این بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین خودرویی است که ما تاکنون در ایالات‌متحده ساخته‌ایم. اطلس یک طراحی متمایز اما هماهنگ با دیگر ساخته‌های فولکس‌واگن را این بار با اتاقی مناسب حمل هفت نفر ارائه می‌کند. اطلس محصول جدید برای فولکس‌واگن جهت ورود به قلب بازار آمریکا است.

اگر چه فولکس‌واگن اطلس در بهار ۲۰۱۷ برای فروش عرضه خواهد شد و هنوز قیمت‌گذاری آن برای بازار ایالات‌متحده اعلام نشده است اما فولکس‌واگن اطلس به طور رسمی در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس برای اولین بار به نمایش عمومی درخواهد آمد. نمایشگاه خودرویی که ۱۸ نوامبر برابر با ۲۹ آبان در آمریکا افتتاح خواهد شد.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]netcarshow[/highlight]

4 دیدگاه برای “فولکس‌واگن اطلس کراس‌اووری هفت‌نفره با ظاهری لوکس”

 1. دالاهو گفت:

  خیلی شیک هستش

 2. گلنوش گفت:

  چراغای جلوش یکم زشته در کل ماشین شیکیه

 3. جلیل گفت:

  هم ظاهرش و هم داخلش لوکسه

 4. فرشاد گفت:

  طراحی داخلیش خوبه بد نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.