سه شنبه، ۱۲ فروردین ۹۹ - ۰۸:۳۴
فولکس واگن ترانسپورتر Volkswagen Transporter

فولکس واگن ترانسپورتر Volkswagen Transporter یکی از خودروهای خاطره انگیز است که حالا به سالگرد 70 سالگی اش رسیده است. برای مشاهده تصاویر…

فولکس واگن ترانسپورتر Volkswagen Transporter یکی از خودروهای خاطره انگیز است که حالا به سالگرد 70 سالگی اش رسیده است. برای مشاهده تصاویر در ادامه با میهن پست همراه شوید.

وقتی درباره قدیمی‌ترین خودروهای بازار فکر می‌کنید اولین گزینه‌ای که به خاطرتان می‌آید احتمالاً شورولت سابربن خواهد بود. این خودرو در سال 1935 وارد بازار شده و هم‌اکنون هم قدیمی‌ترین نام خودرویی دنیا می‌باشد. پیکاپ های سری F فورد نیز جزو این دسته بوده و تاریخ آن‌ها به سال 1948 بازمی‌گردد.

فولکس‌ واگن بیتل هم می‌تواند در این لیست جای بگیرد زیرا اولین بار در سال 1949 تولید شد. البته یک نام دیگر هم وجود دارد که تاریخچه‌ای بسیار طول و دراز داشته و محصولی از فولکس‌واگن است: ترانسپورتر.

با فروش 13 میلیون دستگاهی در سراسر جهان، فولکس‌واگن ترانسپورتر به‌صورت رسمی جشن تولد 70 سالگی خود را برگزار کرده و هم‌اکنون قدیمی‌ترین نام خودروی تجاری در دنیا می‌باشد. این خودرو هم‌اکنون در ششمین نسل خود قرار داشته و اولین نسل آن هشتم مارس 1950 خط تولید در ولفسبورگ را ترک کرده است. این خودرو همچنین با نام‌های بولی، کومبی، باس یا میکروباس هم شناخته می‌شود.

بیایید کمی خاطره بازی کنیم! اولین بار در سال 1949 بود که خودروی T1 به شکل یک ون دست‌ساز وارد میدان شد و سپس به یک ون پیشرانه عقب، ون مسافری و اتوبوس هشت‌نفره تبدیل شد. اولین نمونه‌های این خودرو از همان پیشرانه بیتل با حداکثر ظرفیت بار 750 کیلوگرمی استفاده می‌کردند. تا سال 1967 تعداد 1.9 میلیون دستگاه از ترانسپورتر T1 فروخته شد.

اما برسیم به زمان حال، که شاهد رونمایی از آخرین نسل ترانسپورتر T6.1 در سال 2019 بوده‌ایم. این خودرو هم‌اکنون دارای پیشرانه‌ای جدید، سیستم‌های دستیار راننده هوشمند، سیستم اطلاعات سرگرمی مدرن و نمای جلوی تازه‌تر بوده و از طرح بدنه دو رنگ به یاد T1 اصلی سود می‌برد.

باهم در میهن پست تصاویری از فولکس واگن ترانسپورتر Volkswagen Transporter را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: volkswagen[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *