پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۷

ˈروح الله درویش خضریˈ روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: فیروزکوه در 70 کیلومتری دماوند و 120 کیلومتری پایتخت با ارتفاع…

ˈروح الله درویش خضریˈ روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: فیروزکوه در 70 کیلومتری دماوند و 120 کیلومتری پایتخت با ارتفاع هزار و 450 تا چهار هزار و 76 متر از سطح دریا از موقعیت بسیار مناسبی برای پرورش آبزیان بخصوص ماهیان سردآبی برخوردار است.

درویش خضری افزود: این منطقه به دلیل داشتن شرایط اقلیمی و توپوگرافی مناسب یکی از قطب های پرورش ماهی کشور در بخش تکثیر و پرورش ماهی سردآبی است که شامل مزارع پرورش ماهی به صورت مدار باز و مدار بسته و منابع خُرد است.

وی ادامه داد: هم اینک تعداد مزارع مدار باز فعال 11 واحد و تعداد مزارع مدار بسته فعال هشت واحد و منابع خرد پنج واحد و سایر منابع (خاکی و استخرهای دومنظوره) 14 واحد است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: در مجموع میزان تولید شهرستان در بخش ماهی بازاری هزار و 600 تن در سال است.

وی یادآور شد: همچنین در زمینه آبزی پروری در شهرستان در بخش تکثیر حدواسط (وارد کردن تخم چشم زده خارجی و تبدیل به لارو و بچه ماهی) شش واحد فعالیت دارند که 34 میلیون بچه ماهی در سال تولید می کنند.

درویش خضری اضافه کرد: در بخش تکثیر کامل (تکثیر از ماهی مولد و تولید بچه ماهی) یک مرکز در شهرستان فعال است که در سال پنج میلیون تخم تولید و از این مقدار یک و نیم میلیون بچه ماهی تولید می شود.

شهرستان صعب العبور فیروزکوه در منتهی‏الیه شمال‏شرقی استان تهران واقع شده است که از شمال و شرق به استان مازندران، از جنوب و جنوب شرقی به استان سمنان و از غرب به شهرستان دماوند محدود می شود.

تهرام/8142/564

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.