سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۷

وزارت فرهنگ تونس به این بهانه که فیلم‌های ایرانی به نمایش درآمده در هفته فرهنگی ایران در پایتخت این کشور عربی مجوز قانونی…

وزارت فرهنگ تونس به این بهانه که فیلم‌های ایرانی به نمایش درآمده در هفته فرهنگی ایران در پایتخت این کشور عربی مجوز قانونی اکران نداشتند، این آثار را مصادره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه آفریقا نیوز، وزارت فرهنگ تونس شماری از فیلم‌های ایرانی را که در حال نمایش در سینماهای پایتخت تونس بودند، مصادره کرد.

مصادره این فیلم‌ها توسط کمیته نظارتی وزارت فرهنگ تونس انجام شد. یک منبع آگاه در وزارت فرهنگ تونس درباره این اتفاق گفت: مأموران هنگامی که فیلم «بدرود بغداد» ساخته مهدی نادری در سینما «برناس» پایتخت تونس نمایش داده می‌شد، وارد سالن شدند و ضمن اخراج تماشاگران، فیلم «بدرود بغداد» را هم مصادره کردند.

طبق گفته منابع آگاه وزارت فرهنگ تونس، دلیل مصادره فیلم‌های ایرانی در حال اکران در پایتخت تونس نداشتن مجوز قانونی از سوی وزارت فرهنگ اعلام شده است.

از سوی دیگر ناصر اسردی مسئول هفته سینمای ایران در تونس اعلام کرد که این موضع‌گیری قابل قبول نیست و مورد انتقاد است زیرا این فیلم‌ها در سینماهای دارای سالن‌ نمایش فیلم‌های تجاری بودند.

وی از وزارت فرهنگ تونس انتقاد و تأکید کرد: این اقدام غیر قانونی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.