چهارشنبه، ۰۸ فروردین ۹۷ - ۰۴:۵۴
فیل سیگاری

فیل سیگاری در حالی کارشناسان محیط زیست هند را شگفت زده کرده است که به تازگی ویدئویی منتشر شده است که در آن…

فیل سیگاری در حالی کارشناسان محیط زیست هند را شگفت زده کرده است که به تازگی ویدئویی منتشر شده است که در آن یک فیل وحشی در حالی خاکستر می‌دمد که از دور تصور می شود که این فیل در حال پس دادن دود موقع بازدم است.

وینای کومار از محققان «انجمن محافظت از حیات وحش هند» در جریان سفری کاری در آوریل 2016 به جنگل ناگارهول در کارناتاکا فیلمی 48 ثانیه‌ای از این فیل تهیه کرده است که این روزها در شبکه های اجتماعی به فیل سیگاری معرف شده است.

فیل سیگاری

انجمن حفاظت از حیات وحش  هند در خصوص فیل سیگاری گفته:

در نگاه اول تصور بر این است که فیل در حال پس دادن دود از دهان خودش است اما با مشاهده دقیق مشخص شده است که این فیل خاکستر ناشی از آتش سوزی را در دهانش می ریزد و بعد آن را در حالتی تند به بیرون فوت می کند و در واقع این اولین سند ویدئویی از یک فیل وحشی است که چنین رفتاری نشان می‌دهد و این باعث حیرت دانشمندان و کارشناسان شده است.

کومار در خصوص رفتار این فیل وحی توضیحات بیشتری داده و گفته که او و تیمش صبح زود برای بررسی دوربین‌هایی که از ببرها عکس می‌گیرد به جنگل رفته بودند که متوجه حضور این فیل در فاصله ۵۰ متری شد و شروع به فیلم گرفتن از آن کرد و البته براساس این بیانیه فیل ظاهرا در حال هضم زغال به جا مانده از یک آتش‌سوزی کنترل شده و دمیدن خاکستر است.

کومار ادامه داده که آن روز این طور به نظر می‌رسید که فیل درحال سیگار کشیدن باشد – فیل خرطوم پر از خاکستر را به طرف دهانش می‌برد و بر آن می‌دمید طوری که دود بلند می‌شد.

وارون گسوامی، فیل‌ شناس نیز که این ویدئو را بررسی کرده، معتقد است:

به احتمال زیاد، فیل سعی داشت زغال هضم کند، چون ظاهرا چیزی را از روی زمین سوخته جنگل برمی‌دارد و بعد خاکسترش را فوت می‌کند و باقی را مصرف می‌کند و البته زغال به خاطر خواصش در دفع سموم شناخته شده است و هرچند ممکن است ارزش غذایی زیادی نداشته باشد، حیوانات در حیات وحش ممکن است به خاطر خواص پزشکی جذب آن شوند.

زغال همچنین می‌تواند نقش ضدیبوست را بازی کند و در نتیجه فایده اش برای حیواناتی که بعد از آتش‌سوزی در جنگل مصرفش می‌کنند مضاعف است.

 

[highlight]منبع[/highlight]   livescience

5 دیدگاه برای “فیل سیگاری کارشناسان محیط زیست هند را شگفت زده کرد + عکس و ویدیو”

 1. صادق گفت:

  چقد عجیبه

 2. شهره گفت:

  شگفت انگیزه

 3. رخساره گفت:

  این روش دفع سموم برای انسانها هم جواب میده

 4. حسن گفت:

  عجب فیل باهوشی

 5. صحرا گفت:

  شکار لحظه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *