شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۷

به گزارش خبرنگارایرنا از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، ˈسید حمید صالحیˈ روز شنبه افزود: راهبرد شبکه مبتنی بر قابلیت اطمینان…

به گزارش خبرنگارایرنا از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، ˈسید حمید صالحیˈ روز شنبه افزود: راهبرد شبکه مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM)، نگهداری و تعمیرات، براساس قابلیت اطمینان واحدهای نیروگاهی صورت می گیرد.

وی افزود: به دنبال بکارگیری این استراتژی در نیروگاه دوم شهید عباسپور، تعداد نقص های موجود در بخش های مختلف این نیروگاه کاهش یافته و علاوه بر جلوگیری از بروز مشکلات هیدرولیکی، کاهش حجم فعالیت های تعمیراتی در اورهال واحدهای نیروگاه دوم را در پی داشته است.

مدیرعامل سد و نیروگاه شهید عباسپور با تاکید بر موثر بودن این راهکار در بالابردن قابلیت اطمینان واحدها، به کاهش احتمال خرابی تجهیزات و در نهایت کاهش هزینه در بخش های تعمیراتی اشاره کرد.

وی افزود: نگهداری و تعمیرات براساس شرایط فنی و رفتارسنجی تجهیزات که درکنار نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه تجهیزات صورت می گیرد، عناصر اصلیRCM را تشکیل می دهند و این مهم با هدف بالابردن قابلیت اطمینان کارکرد تجهیزات و کاهش هرچه بیشتر گزارش نقص های اضطراری و کاهش میزان مصرف روغن در نیروگاه دوم سد شهید عباسپور مورد استفاده قرار گرفته است.

سد و نیروگاه شهید عباسپور با توان تولید دو هزار مگاوات برق، جزو بزرگترین نیروگاه های برق آبی کشور به شمار می آید.

538/645

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.