یکشنبه، ۱۷ دی ۹۶ - ۱۰:۳۷
قابلیت انتشار استوری‌ های اینستاگرام بر روی واتس‌ اپ

تا قبل از این قابلیت انتشار استوری‌ های اینستاگرام بر روی واتس‌ اپ ممکن نبود اما بد نیست بدانید که  استوری‌ های منتشر…

تا قبل از این قابلیت انتشار استوری‌ های اینستاگرام بر روی واتس‌ اپ ممکن نبود اما بد نیست بدانید که  استوری‌ های منتشر شده در اینستاگرام قابلیتی هستند که این شبکه اجتماعی آن ها را از اسنپ‌ چت کپی کرد و طولی نکشید که محبوبیت آن ها بسیار افزایش یافت. اینستاگرام نخستین بار در مارس ۲۰۱۷ انتشار استوری را به شبکه اجتماعی خود اضافه کرد و سپس فیسبوک هم قابلیت مشابه را در اختیار کاربران خود گذاشت.

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده در خصوص فعال شدن قابلیت انتشار استوری‌ های اینستاگرام بر روی واتس‌ اپ این قابلبت در حالی برای کاربران این دو اپ مهم به نظر می رسد که تعداد استوری‌هایی که هر روز در اینستاگرام منتشر می‌شود از مجموع مشترکان شبکه اجتماعی اسنپ‌چت بیشتر است و طبق آمار موجود، اسنپ‌چت روزانه بیش از ۳۰۰ میلیون مشترک فعال دارد.

با این وجود باید گفت که قابلیت انتشار استوری‌ های اینستاگرام بر روی واتس‌ اپ در حالی می تواند نوید بخشی برای کاربران این دو شبکه اجتماعی باشد که این قابلیت در شبکه اجتماعی فیسبوک چندان مورد استقبال قرار نگرفت و در این میان نیز کاربران زیادی سراغ آن نرفتند.

با این حال کمپانی فیسبوک که به جز این شبکه اجتماعی، اینستاگرام و واتس‌ اپ را زیرمجموعه خود قرار داده است امکانی را فراهم کرده است که انتشار استوری بین این پلتفرم‌ها مشترک باشد. بر این اساس در مرحله نخست مشترکان اینستاگرام در کشور برزیل می‌توانند به صورت مستقیم استوری‌های اینستاگرام را روی واتس‌اپ هم به انتشار برسانند.

قابلیت انتشار استوری‌ های اینستاگرام بر روی واتس‌ اپ

در این میان چند رسانه فعال در حوزه IT بر اخبار منتشر شده ی آن ها از سوی شرکت فیسبوک گزارش داده است، این قابلیت به صورت آزمایشی در اختیار مردم برزیل قرار گرفته است تا در صورت موفقیت، به شکل عمومی برای همه کاربران جهان عرضه شود.

کاربرانی که هم‌اکنون به قابلیت انتشار استوری‌ های اینستاگرام بر روی واتس‌ اپ دسترسی دارند می‌توانند استوری‌ های اینستاگرام را به صورت مستقیم روی اپلیکیشن ارتباطی واتس‌ اپ هم منتشر کنند. این اپلیکیشن یک بخش ویژه موسوم به «واتس‌اپ استاتوس» دارد که در اصل برای انتشار استوری‌های اینستاگرام هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. استوری‌ها در این ابزار مجزا هم روش مشابه رمزگذاری را شامل می‌شود و همچنین مدت انتشار آنها در واتس‌اپ هم ۲۴ ساعت در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *