پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۹ - ۰۱:۴۰
قابلیت تماس تصویری تلگرام

قابلیت تماس تصویری تلگرام یکی از ویژگی های بسیار جذابی است که احتمالا با فعال سازی آن تلگرام جان دوباره ای خواهد گرفت….

قابلیت تماس تصویری تلگرام یکی از ویژگی های بسیار جذابی است که احتمالا با فعال سازی آن تلگرام جان دوباره ای خواهد گرفت. در ادامه با بررسی این خبر با ما همراه شوید.

نسخه آزمایشی تلگرام در iOS به قابلیت محبوب و مورد انتظار تماس تصویری مجهز شده است. این ویژگی در بتای تلگرام ۶.۳ ارائه شده که با استفاده از TestFlight می‌توان آنرا از اپ استور دریافت کرد.

تلگرام به خاطر قابلیت‌های فراوان به یکی از محبوبترین پیام‌رسان‌های دنیا بدل شده و شاید تنها نقطه ضعف آن فقدان تماس تصویری بود. این اپلیکیشن از ۳ سال قبل تماس صوتی را در خود دارد اما همچنان از تماس ویدیویی خبری نبود، حالا اما به نظر می‌رسد این گزینه را هم در دسترس بخشی از کاربران قرار داده است. تعدادی از کاربران آیفون در توییتر مدعی شده‌اند تماس تصویری به صورت آزمایش در تلگرام بتا فعال شده و با تغییر چند گزینه می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد.

کاربران آیفون برای دسترسی به این قابلیت باید تلگرام ۶.۳ بتا را از طریق TestFlight اپ استور دریافت کرده و سپس با ۱۰ بار ضربه متوالی روی آیکون تنظیمات در گوشه پایین، منوی Debug را فعال کنند. در ادامه با فعال کردن گزینه Experimental Feature آیکون تماس تصویری در پروفایل مخاطبین ظاهر خواهد شد.

قابلیت تماس تصویری تلگرام

قابلیت تماس تصویری تلگرام

در حال حاضر تنها امکان تماس بین دو نفر وجود دارد و هر دو نفر باید مطابق روش گفته این قابلیت را فعال کرده باشند. با این وجود حضور این گزینه در نسخه بتا خبر از نهایی شدن آن می‌دهد و احتمالا در ماه‌های آتی شاهد ارائه آن در نسخه اصلی اپلیکیشن خواهیم بود.

تلگرام در سال‌های اخیر به یکی از پیام‌رسان‌های محبوب تبدیل شده و ماه گذشته از مرز ۵۰۰ میلیون دانلود در اپ استور عبور کرد. یکی از دلایل این محبوبیت محیط کاربر پسند و قابلیت‌های فراوانی است که تلگرام در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. با این وجود هنوز فاصله زیادی با رسیدن به رقبایش دارد؛ برای مثال واتس‌اپ و پیام‌رسان گوگل به ترتیب ۵ و ۱ میلیارد کاربر دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *