پنجشنبه، ۱۸ آبان ۹۶ - ۰۹:۴۰
قاچاق مواد مخدر با منجنیق

قبل از توضیح در مورد قاچاق مواد مخدر با منجنیق در مرزهای مکزیک و آمریکا باید گفت که مکزیک سومین کشور جهان در…

قبل از توضیح در مورد قاچاق مواد مخدر با منجنیق در مرزهای مکزیک و آمریکا باید گفت که مکزیک سومین کشور جهان در زمینه قاچاق مواد مخدر بعد از آمریکا در دنیاست . هر چند که تدابیر امنیتی شدیدی در مبارزه با قاچاقچیان در طول سال های متوالی در این کشور صورت گرفته است اما قاچاقچیان با طرح خلاقیت های جالب در حمل و جابجایی مواد موفق شده اند  تا حدود زیادی تدابیر شدید امنیتی را دور بزنند. در ادامه با میهن پست همراه شوید .

قاچاق مواد مخدر جزو تجارت های کلان و پرسود دنیاست که در مقابل به همان اندازه نیز باعث تباهی زندگی افراد جامعه می شود. در مکزیک خشونت ها توسط قاچاقچیان مواد مخدر به حدی است که در سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹  توانسته بودند بخش هایی از خاک مکزیک را به یک منطقه واقعی نظامی و تحت سلطه خود  در آورند. در این کشور سالانه بیش از ۷ هزار نفر در جریان این فعالیت تجاری  کثیف کشته می شوند. با این اوصاف و در پی تشدید تدابیر امنیتی جهت مقابله با قاچاق مواد مخدر می توان گفت تلاش ها جهت مقابله با قاچقچیان  نقطه پایانی ندارد. به گونه ای که روش های دور از ذهن و جالبی برای عبور محموله  های مواد مخدر هر روز در حال کشف شدن هستند .

با این حال قاچاق مواد مخدر با منجنیق در مرزهای مکزیک و آمریکا روش جدید است که قاچاقچیان در مرزهای این کشور به کار گرفته اند و در این میان نیز به تازگی ماموران مبارزه با مواد مخدر مکزیک موفق به کشف و ضبط دستگاه منجنیق از قاچاقچیان شدند. که این قاچاقچیان با استفاده از این منجنیق محوله های مواد مخدر را از مرزهای مکزیک به خاک آمریکا پرتاب می کردند.

منجنیق کشف شده در حصار مرزهای نزدیک به بندر داگلاس مستقر شده بود. این دستگاه از لوله ها و فنرهای بسیار بزرگی که بهم جوش خورده اند ساخته شده است که توانایی حمل مواد تا ۲۰  کیلوگرم  و پرتاب به سمت مرزهای آمریکا را دارد.

این اولین باری نیست که قاچاقچیان دست به این چنین خلاقیت هایی می زنند. در ماه ژانویه گذشته ماموران موفق به کشف محموله ۱۷۹۰ کیلوگرمی  شدند که در لیموهای  تقلبی  به شکل ماهرانه ای جاسازی شده بود. این کشف با استفاده از تصویر برداری اسکنرهای هوشمند حرارتی صورت گرفته است.

[highlight]منبع[/highlight]  pichome

5 دیدگاه برای “قاچاق مواد مخدر با منجنیق در مرزهای مکزیک و آمریکا”

 1. كامران گفت:

  وای
  😂😂 احمقا

 2. حوريه گفت:

  کی میخاد این قاچاقا تموم بشه خدا میدونه

 3. نسيم گفت:

  خدا لعنت کنه این قاچاق چیا رو

 4. سما گفت:

  عجب خلاقیتی😄

 5. محنا گفت:

  صلاح های قدیمی الانم استفاده میشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *