چهارشنبه، ۱۷ آذر ۹۵ - ۱۰:۳۵
قایقی لوکس خورشیدی

ارائه طرح مفهومی از یک قایقی لوکس خورشیدی توسط لندنی ها در حالی این روزها مورد توجه خاص علاقه منان به قایق های…

ارائه طرح مفهومی از یک قایقی لوکس خورشیدی توسط لندنی ها در حالی این روزها مورد توجه خاص علاقه منان به قایق های بادبانی خورشیدی قرار کرفته است که این طرح مفهومی به تازگی توسط یک شرکت طراحی به نام دافی لندن منتشر شده است . این قایق لوکس برای سف به دور دنیا طراحی شده دیگر هیچ نیزی به استفاده از سوخت ندارد . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

قبل از توضیح در مورد قایقی لوکس خورشیدی بد نیست بدانید که پنل خورشیدی از مونتاژ سلول‌ های خورشیدی بوجود می‌ آید همانطور که می دانید نور خورشید مقدار بسیار محدودی انرژی تولید می کند که به وسیله این پنل ها می توان انرژی تولید شده توسط نور خورشید را به انرژی الکترویکی تبدیل کرد .

قایقی لوکس خورشیدی که توسط کمپانی دافی در لندن ارائه شده است ۳۵ متر طول به نوبه خود از فضای زیادی برخوردار بوده ، طوریکه پنل های خورشیدی بخش اعظم سطح بالایی آن از جمله روی کابین را پوشانده اند.

البته باید گفت که این قایقی لوکس خورشیدی طوری طراح شده است که بتواند تا حد ممکن آسیب رسانیش را به محیط زیست کاهش دهد و البیته منبع اصلی انرژی آن از نور خورشید، برق و الکل تامین می شود تا شش موتور قایق را در حالی به حرکت درآورد تا حدود ۲۶۰۰ اسب بخار نیرو تامین کند.

به گفته شرکت طراح فناوری های نوین مربوط به انرژی خورشیدی و قدرت باتری به این قایق کمک می کنند در فضایی کمتر انرژی بیشتری تولید کند و البته با این شرایط  این قایقی لوکس خورشیدی سرعتش به ۴۵ گره دریایی می رسد.

با این حال کمپانی دافی طراح این قایقی لوکس خورشیدی تصمیم دارد که در آینده نزدیک ابرقایقی بسازد که احتمالا هیچ گاه نیازی بهسوختگیری نداشته باشد و به گفته مدیران این کمپانی ، تخمین زده می شود این قایق تا ۲۰۲۰ میلادی ساخته و با قیمت ۳۱ میلیون دلار به بازار عرضه شود.

 

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]stupiddope[/highlight]