قایق بدون سرنشین

قایق بدون سرنشینی که مهاجران غیرقانونی را شناسایی می کند

قایق بدون سرنشینی که مهاجران غیرقانونی را شناسایی می کند؟ در حالی که این روزها همه جا صحبت از پهپاد ها و هواپیما های بدون سرنشین است دانشمندان انگلیسی قایقی بدون سرنشین ساخته اند که از ورود غیر قانونی مهاجران جلوگیری می کند . برای مشاهده توضیحات بییشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

این قایق بدون سرنشین جدید که به تازگی مراحل آزمایشی خود را به پایان رسانده بود برای اولین بار توانست یک قایق که بصورت قاچاقی و غیر قانونی در حال عبور از مرز ها بود را شناسایی کند .

دولت انگلستان برای جلوگیری از ورود غیر قانونی مهاجران به این کشور روی بخش بازرسی دریاها و سواحل مرتبط سرمایه گذاری های زیادی کرده است . از جمله انجام طرح بازرسی پیوسته با قایق بدون سرنشین .

این قایق های بدون سرنشین با استفاده از انرژی خورشیدی و همچنین امواج دریا کار می کنند . آنها این توانایی را دارند که با دوربین های قدرتمندشان حول هشت کیلومتری خود را پوشش دهند .

آنها با استفاده از دوربین و همچنین میکروفن های قدرتمندشان قایق های غیر قانونی را شناسایی می کنند دوربین دید در شب هم در مواقع مورد نیاز فعال خوهد شد تا بازرسی کاملا پیوسته صورت گیرد .

قایق بدون سرنشین ساخته شد توسط دانشمندان انگلیسی ۵ متر طول و حدود ۲۵۰ کیلوگرم وزن دارد .اگر هم شرایط جوی مناسب باشد آنها می توانند حداکثر تا ۱۰ هزار کیلومتر مسافت طی کنند .

بیل بریج، مدیر شرکت Qinetiq که سازنده این قایق های بدون سر نشین است در این مورد گفته که قایق ها بصورت شبکه ای باهم کار می کنند و این بهترین راه برای جلوگیری از نفوذ مهاجران غیر قانونی است .

آنها با این فناوری جدید کاری کرده اند که بازرسی در تمامی روزها و ساعت هفته بصورت کاملا دقیق بدون مصرف هیچ انرژی و همچنین نیروی انسانی به بهترین شکل انجام گیرد .

با هم در میهن پست  تصاویری از قایق بدون سرنشین انگلستان را  تماشا می کنیم.

منبع : cnet

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*