دوشنبه، ۲۸ تیر ۹۵ - ۰۵:۳۴
قایق بدون سرنشین

قایق بدون سرنشینی که مهاجران غیرقانونی را شناسایی می کند؟ در حالی که این روزها همه جا صحبت از پهپاد ها و هواپیما…

قایق بدون سرنشینی که مهاجران غیرقانونی را شناسایی می کند؟ در حالی که این روزها همه جا صحبت از پهپاد ها و هواپیما های بدون سرنشین است دانشمندان انگلیسی قایقی بدون سرنشین ساخته اند که از ورود غیر قانونی مهاجران جلوگیری می کند . برای مشاهده توضیحات بییشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

این قایق بدون سرنشین جدید که به تازگی مراحل آزمایشی خود را به پایان رسانده بود برای اولین بار توانست یک قایق که بصورت قاچاقی و غیر قانونی در حال عبور از مرز ها بود را شناسایی کند .

دولت انگلستان برای جلوگیری از ورود غیر قانونی مهاجران به این کشور روی بخش بازرسی دریاها و سواحل مرتبط سرمایه گذاری های زیادی کرده است . از جمله انجام طرح بازرسی پیوسته با قایق بدون سرنشین .

این قایق های بدون سرنشین با استفاده از انرژی خورشیدی و همچنین امواج دریا کار می کنند . آنها این توانایی را دارند که با دوربین های قدرتمندشان حول هشت کیلومتری خود را پوشش دهند .

آنها با استفاده از دوربین و همچنین میکروفن های قدرتمندشان قایق های غیر قانونی را شناسایی می کنند دوربین دید در شب هم در مواقع مورد نیاز فعال خوهد شد تا بازرسی کاملا پیوسته صورت گیرد .

قایق بدون سرنشین ساخته شد توسط دانشمندان انگلیسی ۵ متر طول و حدود ۲۵۰ کیلوگرم وزن دارد .اگر هم شرایط جوی مناسب باشد آنها می توانند حداکثر تا ۱۰ هزار کیلومتر مسافت طی کنند .

بیل بریج، مدیر شرکت Qinetiq که سازنده این قایق های بدون سر نشین است در این مورد گفته که قایق ها بصورت شبکه ای باهم کار می کنند و این بهترین راه برای جلوگیری از نفوذ مهاجران غیر قانونی است .

آنها با این فناوری جدید کاری کرده اند که بازرسی در تمامی روزها و ساعت هفته بصورت کاملا دقیق بدون مصرف هیچ انرژی و همچنین نیروی انسانی به بهترین شکل انجام گیرد .

با هم در میهن پست  تصاویری از قایق بدون سرنشین انگلستان را  تماشا می کنیم.

منبع : cnet

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *