شنبه، ۱۴ تیر ۹۹ - ۱۱:۴۲
قایق لامبورگینی

قایق لامبورگینی در حالی به زودی عرضه می شود که قیمت آن بیش از 3 میلیون دلار خواهد بود. در ادامه به معرفی…

قایق لامبورگینی در حالی به زودی عرضه می شود که قیمت آن بیش از 3 میلیون دلار خواهد بود. در ادامه به معرفی و بررسی این قایق لاکچری خواهیم پرداخت.

لامبورگینی و شرکتی فعال در زمینه تولید قایق‌ها با نام گروه دریای ایتالیا احتمالاً مشتریان مشترک زیادی دارند: هر دو به دنبال جلب نظر افرادی هستند که مایل به پرداخت میلیون‌ها دلار برای دست‌یابی به وسایل نقلیه پرقدرت و تولید محدود می‌باشند.

این قایقی که مشاهده می‌کنید قیمتی بالای ۳ میلیون دلاری داشته و از سال آینده در دسترس مشتریان متمول قرار خواهد گرفت.

شما حسش را می‌شناسید: اگرچه داشتن گاراژی پر از لامبورگینی حس بسیار خوبی ایجاد می‌کند اما خب شما نمی‌توانید آن‌ها را در آب ‌برانید. بله قبلاً نمونه‌هایی از پرش لامبورگینی‌ها در دریاچه‌ها دیده شده اما بحث ما چیز دیگری است. البته این مشکل حل شده زیرا از سال آینده ثروتمندان خواهند توانست لامبورگینی خود را روی عرشه قایقی که همین خودروساز ساخته پارک کنند.

این قایق که حاصل همکاری گروه دریای ایتالیا و لامبورگینی است تکنومار برای لامبورگینی ۶۳ نام گرفته و قیمت پایه آن حدود ۳.۴ میلیون دلار اعلام شده است. البته مطمئن هستیم که مشتریان به نسخه پایه قانع نبوده و آپشن های زیادی را سفارش خواهند داد.

قایق موردبحث به دو پیشرانه ۱۲ سیلندر ۲۴.۲ لیتری دیزلی مان مجهز است. هر پیشرانه قدرت ۲۰۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۶۵۰۰ نیوتون متری تولید می‌کند. با طول ۱۹.۲ متری و پهنای ۵.۴ متری و وزن ۲۴ تنی، تکنومار را نمی‌توان یک لامبورگینی پرسرعت دانست! حداکثر سرعت این قایق لوکس ۶۰ نات یا ۱۱۱ کیلومتر در ساعت است. البته این پرفورمنس کمی محافظه‌کارانه است زیرا مان سه نمونه از این پیشرانه‌ها را برای قایقی ۳۰ متری در نظر گرفته و آن قایق سرعت ۵۵ ناتی داشته است. بله این قایق یک پیشرانه اضافی دارد اما بسیار بزرگ‌تر از محصول لامبورگینی می‌باشد. به‌هرحال اگر ما این قایق را سفارش دهیم انتظار سرعت بالاتر را خواهیم داشت!

همانند قایق‌های سیگارت AMG، محصول لامبورگینی از خودروهای این شرکت الهام گرفته به گونه‌ای که دکمه‌های استارت قایق در واقع از خودروهای این برند گرفته شده‌اند. کابین هدایت قایق نیز شبیه کاکپیت لامبورگینی بوده و دو صندلی نیز به این موضوع اشاره دارند.

اما عدد ۶۳ در نام قایق به طول آن و سال تأسیس لامبورگینی و تعداد تولید آن اشاره دارد. البته این میزان تولید برای چنین قایق گران بهایی لزوماً کم و خاص محسوب نمی‌شود.

باهم در میهن پست تصاویری از قایق لامبورگینی را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *