دوشنبه، ۱۶ آذر ۹۴ - ۰۹:۱۷

داشتن ماشین بوگاتی حتما برای بیشتر مردم دنیا و بجز تعداد انگشت شماری از ثروتمندان، رویایی شیرین و دلچسب است اما همیشه افراد…

داشتن ماشین بوگاتی حتما برای بیشتر مردم دنیا و بجز تعداد انگشت شماری از ثروتمندان، رویایی شیرین و دلچسب است اما همیشه افراد در  سواحل خوش آب و هوا با دیدن منظره هایی دیدنی و جالب و البته بهره گرفتن از نور خورشید لذت زیادی می برند، حال تصور بر این باشد که در آن ساحل نیز با قایق ساخت بوگاتی نیز به دل آب بزنند، بله می شود روی عرشه قایق Niniette بوگاتی که فضایی مناسب چهار نفر دارد نشت و تعطیلات خود را خاطره انگیز تر و به قولی رویایی تر کرد، کار از بوگاتی تا خریدار محترم این قایق مدرن هیچ کمبودی حس نکنید. همچنین جهت اطلاع آن دسته از ثروتمندانی که شخصاً علاقه‌ای به کنترل شناور ندارند، پالمر جانسون فکر شما هم بوده و کابینی در قایق مختص خدمه در نظر گرفته است.با میهن پست همراه باشید.

بنابراین شکی نیست که بوگاتی سخت مشغول آماده سازی شیرون کبیر است، ابر خودرویی که می‌رود تا در نمایشگاه خودروی ژنو چرخ جای چرخ‌های برادر بزرگ‌تر خود بنهد. اما در این گیرودار ستاره‌ درخشان گروه فولکس‌واگن، اوقات فراغتش را با پالمر جانسون – شرکت قایق‌سازی ساکن ویسکانسین- می‌گذراند که نتیجه‌اش چیزی است که می‌بینید: ابر قایقی که تنها برای ثروتمندان آب را می‌شکافد.

باید گفت که شناور مورد بحث Niniette نام دارد؛ نامی زیبا که بنیان‌گذار بوگاتی، اتوره بوگاتی، برای دخترش برگزیده بود. سه مدل با طول متفاوت از این قایق تفریحی موجود خواهد بود که پیکره‌ی تمامی آن‌ها پوشیده از قشری فیبر کربنی است که طرحش را از مدل‌های کلاسیک کمپانی همچون تایپ ۴۱ رویال و تایپ ۵۷ سی آتلانته به عاریه گرفته. و اما رنگ‌آمیزی دو طیفی این قایق خوش‌منظر جدا از نشانه‌های فوق مدرنی چون طراحی یک تکه شیشه جلو و ستون‌های انتخابی C شکل برای سقف، یادآور تاریخچه برجسته این کمپانی است.

البته نباید از این موضوع غافل بود که این قایق حتما مشتریانی خاص و پولدار خواهد داشت درست همانند دیگر محصولات بوگاتی که در سراسر دنیا مشتریانش مشخص، خاص و مهمتر از همه میلیاردر هستند.

در این میان مگر امکان دارد که در سواحل خوش آب و هوا شناور بود و از نوازش نور خورشید لذت نبرد؟ در همین راستا روی عرشه Niniette فضایی مناسب چهار نفر تعبیه کرده‌اند تا شما خریدار محترم هیچ کمبودی حس نکنید. همچنین جهت اطلاع آن دسته از مرفهانی که شخصاً علاقه‌ای به کنترل شناور ندارند، پالمر جانسون فکر شما هم بوده و کابینی در قایق مختص خدمه در نظر گرفته است.

اما در خصوص قلب تپنده ی این قایق لوکس هنوز سخنی از پیشرانه ساخته آبی بوگاتی به میان نیامده اما بنا به گفته پالمر جانسون حداکثر سرعت کوچک‌ترین مدل ۳۸ نات (حدود ۴۵ مایل بر ساعت) است؛ به هر حال قرار نیست با هیولای درون پیکره‌ی ویرون که ۱۶ سیلندر و چهار توربو شارژر را به بردگی گرفته بود رو به رو شویم. به‌علاوه بد نیست بدانید که سال‌ها پیش و در دهه ۱۹۳۰ میلادی، بوگاتی به طور محدود درزمینه قایق‌ها و یات (yacht) های مسابقه‌ای دست داشت اما پیش از این هیچ‌گاه با پالمر جانسون همکاری نداشته است.

یکی از اعضای هیئت‌مدیره کمپانی بوگاتی بنام استفان برانگز، در گزارشی مرتبط با این پروژه گفته:این پروژه‌ی واقعاً مخصوص دو برند با بیش از صد سال تجربه در ساخت وسایل رده‌بالا در حوزه خود را به کنار یکدیگر می‌آورد»

در پایان باید گفت که قیمت پایه مدل ۴۲ فوتی تقریباً ۲٫۲ میلیون دلار است و در همین حین مدل میانی ۶۳ فوتی حدود ۳٫۵ میلیون دلار برای خریدار آب می‌خورد. البته هنوز خبری از قیمت بزرگ‌ترین مدل یعنی مدل ۸۸ فوتی نداریم. کار ساخت و ساز تا یک سال به طول خواهد انجامید و هیچ دو قایقی شبیه به هم نخواهند بود چراکه ذره به ذره این شناورها مطابق میل صاحب آینده‌شان تغییر خواهند کرد.

منبع: digitaltrends

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *