یکشنبه، ۲۶ آذر ۹۶ - ۱۱:۰۵
قبر باستانی

قبر باستانی 4 کودک در مصر توسط باستان شناسان در حالی کشف شده است که همگی این کودکان سنی زیر 10 سال داشته‌…

قبر باستانی 4 کودک در مصر توسط باستان شناسان در حالی کشف شده است که همگی این کودکان سنی زیر 10 سال داشته‌ اند و دلیل مرگ یکی از آن ها نیز ، جراحت‌ شدید بوده است. قبر باستانی این کودکان در حفاری جبل السلسله کشف شده، این محل در دوره دودمان هجدهم، 1493 تا 1401 قبل از میلاد مسیح، معدن بوده است. دانشمندان داخل برخی از گورها تعدادی آثار باستانی شامل گردن آویز، دستبند و کوزه‌های سفالی پیدا کرده‌اند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در میان این قبر باستانی یکی از آن ها تفاوت قابل‌ توجهی با بقیه دارد؛ شواهد موجود نشان می‌دهد که این کودک بدون هیچ مبالاتی به خاک سپرده شده است و همچنین دانشمندان قبرهای اتاق مانندی را در این محل پیدا کرده‌اند که برای افراد بالغ طراحی شده که البته این یافته‌ های باستانی متعلق به دودمان هجدهم است.

قبر باستانی

در حالی که بخشی از تابوت‌ ها این قبر باستانی برای سال‌ های به‌ خوبی حفظ شده‌اند اما بیشتر قسمت‌ها به دلیل سیل، حشرات و نیروهای طبیعی دیگر از بین رفته‌اند.

توضیح بیشتر در خصوص اکشف این قبر باستانی این کهیکی از آن ها شامل بقایای کودکی است که در حین مرگ دو الی سه سال سن داشته است.

جالب است بدانید که در میان اسکلت های کشف شده در یک قبر باستانی سنگ‌ هایی اطراف بدن یکی از این کودکان قرار گرفته و همچنین تکه‌هایی از پارچه و تابوت چوبی نیز در این گور پیدا شده است. البته بیشتر قسمت‌های تابوت توسط موریانه‌ها خورده شده بود.

قبر باستانی

در قبر باستانی نیز دوم ، بدن کودکی شش الی نه ساله کشف شد که با چندین کالای تدفینی به خاک سپرده شده بود که شامل بشقاب، کاسه، دستبندهای برنزی و تیغ برنزی می‌شود. به گفته دانشمندان، این کودک با جواهرآلات به خاک سپرده شده بود. این جواهرات شامل چهار سوسک سرگین طلایی متصل به مچ دست چپ این کودک و یک گردن آویز می‌شود.

قبر باستانی سوم هم که متعلق به یک کودک پنج تا هشت ساله می‌شود که کالاهای تدفینی مشابهی در قبر او نیز پیدا شد. روی یکی از سه سوسک سرگین طلایی این کودک یک نام سلطنتی به چشم می‌خورد و البته این کودک بدون هیچ مراقبتی به خاک سپرده شده است.

قبر باستانی

اما قبر باستانی کودک چهارم بسیار متفاوت‌ تر از سه مورد قبلی است. این قبر متعلق به کودکی پنج الی هشت ساله است اما جسد او بدون رعایت هیچ رسم و رسومی به خاک سپرده شده که البته به گفته دانشمندان این گور در قسمت معدن پیدا شده است و به نظر می‌رسد که هیچ ارتباطی با دیگر قبرهای کشف‌شده، ندارد.

محققان با بررسی‌ بقایای این کودک متوجه شده‌اند که نشانه‌ هایی از بیماری جراحت شدند اما علت دقیق مرگ این کودک هنوز مشخص نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.