چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۱۱:۰۹

یک کارشناس مذهبی گفت: والدین می‎توانند با آگاهی‎بخشی، فرزندان خود را از آسیب‎های دخانیات مصون نگه دارند. حجت‎الاسلام سیدسجاد موسوی در گفت‎و‎گو با…

یک کارشناس مذهبی گفت: والدین می‎توانند با آگاهی‎بخشی، فرزندان خود را از آسیب‎های دخانیات مصون نگه دارند.

حجت‎الاسلام سیدسجاد موسوی در گفت‎و‎گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه لرستان، با بیان اینکه در وهله اول باید بررسی شود که آیا ریشه اینگونه روی آوردن به دخانیات از جمله کشیدن قلیان، برای تفریح و سرگرمی است؟ اظهار کرد: موضوع کشیدن قلیان در بین جوانان و شیوع آن در جامعه خانواده‎های بسیاری را درگیر این مسئله کرده است.

وی ادامه داد: متأسفانه مشاهده می‎شود در این میان خانواده‎هایی هستند که با میل و رغبت در حالی که آسیب‎های دخانیات را نیز می‎دانند به آن روی می‎آورند.

موسوی تصریح کرد: باید قبل از اینکه با این قضیه برخورد سلبی صورت گیرد، جایگزین خوب آن را هم معرفی کرد و دانست که چه چیزی می‎تواند جایگزین این نوع دخانیات شود و در همان مسیر برای هدایت جوانان و خانواده‎ها گام برداشت.

وی یادآور شد: وقتی آسیب‎ها و مضرات آن بازگو شود، همانطور که انسان از غذای سالم و هوای پاک استفاده می‎کند از بلایا و امراضی که برای بدن و سلامت به همراه دارد دوری خواهد کرد.

امام جمعه سلسله خاطرنشان کرد: در وهله اول باید نسبت به خطرات و مقدمه بودن اینگونه دخانیات برای ورود به مخدرات آگاهی‎رسانی شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.