سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۹

روی صحبتمان با اقایانی ست که ابتدا می‌خواهند دور دنیا را بگیرید، مدرکشان را بگیرید و بعد بچه دار شوند، برای داشتن فرندی باهوش…

35824 448 300x187 قبل از 28 سالگی بچه دار شوید

روی صحبتمان با اقایانی ست که ابتدا می‌خواهند دور دنیا را بگیرید، مدرکشان را بگیرید و بعد بچه دار شوند، برای داشتن فرندی باهوش و استعداد بالا قبل از ۲۸ سالگی پدر شوید!

میان سن پدر و بروز اختلالات رفتاری و شناختی در فرزند ارتباط بسیار محکمی وجود دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهند، بچه‌هایی که در ۴۵ سالگی پدرشان متولد می‌شوند، در مقایسه با نوزادانی که در سن ۱۴ سالگی پدرش متولد شده، ۱۳ برابر بیشتر در معرض ابتلا به اختلال کم توجهی پیش فعالی (ADHD) و دو برابر بیشتر در معرض خطر اقدام به خود کشی یا مصرف مواد مخدر قرار دارند.

افرادی که اولین بچه خود را قبل از ۲۸ سالگی به دنیا می‌آورند، فرزندانشان از هوش و استعداد بیشتری برخوردار است و سلامت بدنی آن‌ها نیز نسبت به بچه‌هایی که پدرشان سن بالایی دارند، بیشتر است. نتایج مطالعات نشان می‌دهند، والدین باید برای سن بارداری برنامه ریزی کنند و با به دنیا آوردن بچه هایشان در سنین پایین علاوه بر حفظ سلامت خود، سلامت کودکانشان را نیز تضمین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.