جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۰۷

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی شهریاری در یادداشتی خطاب به مسئولان عنوان کرد: شهادت معلم عزیز جواد نوروزی و اینک ترور محمدرضا صیادی،…

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی شهریاری در یادداشتی خطاب به مسئولان عنوان کرد: شهادت معلم عزیز جواد نوروزی و اینک ترور محمدرضا صیادی، کارمند ثبت احوال منطقه سرباز نشان می‌دهد قتل‌های هدفمند ابعاد تازه ای از اختلاف افکنی قومیتی را به دنبال دارد.

وی در این یادداشت نوشت: ناامنی برای مردم مظلوم سیستان و بلوچستان مسئله تازه ای نیست ولی آنچه مردم شهید پرور این خطه را نگران کرده است، احساس کوتاهی در برخورد با ریشه ها و عوامل زمینه ساز چنین جنایات غیر انسانی است.

وی مدعی شد: متهمان اصلی در این اتفاقات کسانی هستند که اصرار دارند واژه وهابیت را از ادبیات امنیتی استان حذف کنند و صد البته متهم اصلی در ناامنی ها، مسئولینی هستند که بی توجه به محتوای بیانیه رهبر معظم انقلاب پس از حادثه تروریستی مسجد علی ابن ابیطالب(ع) نسخه های ناکارآمد امنیتی و شخصی برای استان می پیچند.

شهریاری اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این بیانیه مهم و تاریخی وظایفی را برای گروه‌های مختلف تعریف کردند و امروز این پرسش باید پاسخ داده شود که مسئولان برای اجرایی شدن آن وظایف چه کرده‌اند و چرا به برخی اشخاص در اجرای وظایف تخفیف داده می‌شود؟

وی اضافه کرد: دشمن دشمنی می‌کند ولی متولیان برقراری امنیت اگر استراتژی آنها در جنوب شرق برقراری امنیت از طریق مردم و واگذاری به معتمدان محلی است اما چرا آثار این مسئله ملموس نیست و قتل‌ها یکی پس از دیگری اتفاق می‌افتد؟

وی اذعان داشت: مسئولان باید بدانند برای برقراری امنیت به وسیله مردم باید اصلح‌ترین و با اعتمادترین افراد، مسلح شوند نه اینکه خود عامل برخی از نا امنی‌های استان باشند.

وی بیان داشت: مردم استان طبق رهنمودهای رهبر انقلاب خار در چشم و استخوان در گلو با همه وجود وحدت خود را حفظ خواهند کرد ولی شرط اساسی آن این است که این وحدت عزت مدارانه باشد نه اینکه هر روز پشت سر جنازه مطهری ندای وحدت سر بدهند.

در این یادداشت آمده است: خبر شهادت کارمندان و چهره‌های غیر نظامی در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان موجی از نگرانی و پرسش‌های بی‌پاسخ را برای مردم به وجود آورده است، غم انگیزتر و ناراحت‌کننده تر آن است که مسئولان مربوطه پاسخ قانع کننده‌ای برای زخم‌های مردم ندارد.

نماینده مردم زاهدان تاکید کرد: در حالیکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به جنوب استان دارد و بسیاری از مطالبات حتی فراتر از انتظار توسط دولتمردان محقق شده باید پرسید چرا این نا امنی‌ها ادامه پیدا می‌کند و شتاب گرفته است؟

شهریاری همچنین متذکر شد: این اتفاق‌های ناگوار نشان می‌دهد که نگاه سیاسی و منفعت‌طلبانه حزبی به مقوله امنیت هرگز جواب نخواهد داد بلکه به تشدید آن نیز کمک خواهد کرد.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری در این بیانیه مهم و تاریخی وظایفی را برای گروه‌های مختلف تعریف کردند، امروز این پرسش پاسخ داده شود که مسئولان برای اجرایی شدن آن وظایف چه کرده‌اند و  چرا به برخی اشخاص در اجرای وظایف تخفیف داده می‌شود؟

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی همچنین بیان داشت: نکته دیگری که مدعیان دولت تدبیر و امید باید پاسخ بدهند این است که چه اقداماتی سبب شده که تروریست‌ها بیشتر از هر زمان دیگری شهادت گزینه‌های غیرنظامی را بهترین برنامه خود می‌دانند؟

وی در این یادداشت تاکید کرد: بار دیگر با ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عهده و پیمان می‌بندم و اعلام می‌کنم کسانی که فکر می‌کنند با شهادت عزیزان ما می‌توانند مرزداری تنگه احد کشور را از افتخارات ما حذف کنند، کور خوانده‌اند و هیچ غلطی نخواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *