جمعه، ۰۳ مرداد ۹۹ - ۰۹:۰۳
قدرتمندترین شاسی‌ بلند برقی جهان

قدرتمندترین شاسی‌ بلند برقی جهان چندی پیش بصورت رسمی معرفی شد و ما در این مطلب از میهن پست به بررسی مشخصات آن…

قدرتمندترین شاسی‌ بلند برقی جهان چندی پیش بصورت رسمی معرفی شد و ما در این مطلب از میهن پست به بررسی مشخصات آن خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

فورد از مدل ویژه موستانگ Mach-E؛ اولین محصول برقی شرکت فورد که قرار است به صورت تولید انبوه عرضه شود؛ پرده برداری کرد تا قدرت مهندسی خود در زمینه ساخت محصولات برقی را به رخ رقبای خود بکشد. این محصول ویژه موستانگ Mach-E 1400 نام دارد.

این مدل ویژه به مدد باتری‌هایی با عملکرد بسیار بالا و پشتیبانی از 7 موتور الکتریکی توانایی تولید حداکثر قدرت 1399 اسب بخار را دارد که آن را تبدیل به قدرتمندترین شاسی بلند برقی جهان می‌کند.

موستانگ Mach-E 1400 که یک نمونه اولیه (پروتوتایپ) به حساب می‌آید توسط بخش های RTR و پرفورمنس شرکت فورد توسعه پیدا کرده است. فورد ادعا می‌کند که بیش از 10 هزار ساعت بر روی توسعه این مدل کار کرده است و این مدل توانایی های به خصوصی در بخش‌های مختلف اتومبیل‌رانی از جمله پیست اتومبیل‌رانی، درگ و دریفت دارد.

مارک راشبروک مدیر بخش پرفورمنس شرکت فورد مدعی است که موستانگ Mach-E 1400 توانایی‌های یک خودروی برقی بدون حد و مرز را به ما نشان می‌دهد.

در حالی قدرتمندترین مدل موستانگ Mach-E مجهز به 2 موتور الکتریکی است که مدل ویژه Mach-E 1400 از 7 موتور الکتریکی بهره می برد. آرایش قوای محرکه این خودرو بدین صورت است که 3 موتور الکتریکی در محور جلو به دیفرانسیل جلو کوپل شده‌اند و 4 موتور دیگر نیز به صورت “پنکیک” (اتصال موتورها به صورت صفحه‌ای در کنار یکدیگر) به دیفرانسیل عقب کوپل شده‌اند.

همچنین یک شفت انتقال قدرت تک سرعته نیز بین موتور و دیفرانسیل‌ها قرار دارد. این قوای محرکه امکان تنظیمات فراوانی را به مهندسین شرکت فورد داده است و می‌توان از این شاسی بلند ویژه با مقاصد مختلف بهره برد.

در بخش ترمز نیز موستانگ Mach-E 1400 به سیستم بازیاب انرژی مجهز شده تا انرژی در حین ترمزگیری را در باتری‌ها ذخیره سازی کند. همچنین این سیستم ترمز به ABS و کنترل پایداری نیز مجهز است.

یک بسته باتری 56.8 کیلووات ساعتی که از سلول‌های منیزیوم-نیکل-کوبالت ساخته شده و طبق ادعای فورد عملکرد خیره کننده‌ای داشته و نرخ انتقال انرژی بسیار بالایی نیز دارد این خودرو را همراهی می کند. باتری‌ها در حین شارژ با کمک جریان دی الکتریک خنک سازی می‌شوند، در نتیجه به زمان کمتری برای شارژ آن نیاز خواهد بود.

فورد برای ساخت بدنه این شاسی بلند ویژه از مواد جدیدی استفاده کرده تا تحقیقات این شرکت در زمینه استفاده از مواد جدید در محصولات آینده تکمیل شود. به طور مثال کاپوت خودرو از یک الیاف کامپوزیتی از مواد اورگانیک ساخته شده است.

در باقی بخش‌ها شاهد استفاده از فیبرکربن برای سبک سازی هستیم. خودرو به گونه‌ای طراحی شده تا توانایی تولید نیروی رو به پایین زیادی را داشته باشد. در نتیجه موستانگ Mach-E 1400 توانایی تولید 1000 کیلوگرم نیروی رو به پایین در حداکثر سرعت 260 کیلومتر بر ساعت را دارد.

این محصول ویژه قابلیت حضور در مسابقات دریفت و اتومبیل رانی را دارد که این مسئله با توجه به امکان تغییر تنظیمات در بخش فرمان و تعلیق جلو امکان پذیر شده است. همچنین یک ترمز دستی هیدرولیکی نیز بر روی این خودرو قرار گرفته که می تواند ارسال نیرو به چرخ‌های عقب را قطع کند.

موستانگ Mach-E 1400 در سری مسابقات نسکار به معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و دومین محصول ویژه تمام برقی شرکت فورد پس از موستانگ کبرا جت 1400 است.

باهم در میهن پست تصاویری از قدرتمندترین شاسی‌ بلند برقی جهان را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.