یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۵۴

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز سید حسین نقوی حسینی در دیدار جمعی از دانش آموزان نخبه شهرستان ورامین با اشاره به ضرورت…

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز سید حسین نقوی حسینی در دیدار جمعی از دانش آموزان نخبه شهرستان ورامین با اشاره به ضرورت حمایت از نخبگان علمی اظهار داشت: امروز حمایت از نخبگان علمی کشور وظیفه همه مسئولان و مدیران اجرایی نظام اسلامی است و مسئولان تمام توان خود را برای حمایت از نخبگان دانش آموز به کار خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: امروز سرعت علمی کشور بسیار بالاست و همین امر موجب عصبانیت قدرتهای مستکبر غربی شده است به همین خاطر تلاش دارند تا در برابر این پیشرفت ها ایستادگی کنند.

وی ادامه داد: بحث توليد علم يكي از مطالبات رهبر معظم انقلاب است كه با تلاش و كوشش دانشمندان كشورمان در سالهاي اخير، رشد علمي خوبي در جامعه بوجود آمده است و يكي از راه هايي كه مي تواند به معلمان در امر آموزش و تعليم و تربيت كمك كند، توجه به نخبه پروری است.

نقوی اضافه کرد: به گفته رهبر معظم انقلاب، دستیابی جامعه به سرافرازی، رفاه، غنا، پیشرفت علمی، شجاعت، خردمندی، آزادگی و عقلانیت، در گرو آموزش و تربیت صحیح کودکان و نوجوانان است و بخش عمده ای از این وظیفه بسیار مهم نیز بر عهده معلمان است.

این مسئول عنوان کرد: اگر امروز دانش آموزان و جوانان این مرز بوم در رشته های علمی، هنری، مذهبی و فرهنگی در جهان می درخشند و نام ایران را مطرح می کنند، پشت آن تلاش های معلمانی نهفته است که با کمترین امکانات این جوانان را تربیت کرده و پرورش دادند.

وی متذکر شد: امروز آمریکا و کشورهای اروپایی ها از پیشرفت های ایران عصبانی هستند و نمی توانند تحمل کنند که ایران به حدی از پیشرفت رسیده که می تواندانحصار غرب را در هم بشکند و علم خود را گسترش دهد.

نقوی متذکر شد: بسیاری از نخبگان کشور خدمت به هموطنان خود را بر هر امتیاز و امکاناتی ترجیح می دهند و امروز مشاهده می شود که همین نخبگان در زمینه های پزشکی، هسته ای و مهندسی، توانسته اند قله های بزرگی را در جهان فتح کنند و باید دانش آموزان نخبه از سنین پایین در مدارس شناسایی شوند و بر اساس هوش و استعدادهای فردی، توسط معلمان و مدیران مدارس هدایت شده تا بتوانند در آینده برای کشور مثمر ثمر باشند.

وی یادآور شد: دانش آموزان با پژوهش و نوآوری در مقابل انحرافات دشمنان ایستادگی و با تحقیقات و اختراعات خود مشت محکمی بر دهان دشمنان ایران اسلامی بزنند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر در گذشته جنگ ها به صورت نظامی دنبال می شد اما اکنون، قدرت و دانش علمی حرف اول را در معادلات جهانی می زند و تمام کشورهایی که اکنون به عنوان قدرت در دنیا شناخته می شوند، توانسته اند در زمینه های علمی پیشرفت های قابل توجهی کسب کنند.

وی اضافه کرد: معلمی شغلی است که در دیدگاه اسلام و نزد پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت (ع) دارای جایگاه و منزلت والایی است و سخت ترین کار به عهده انبیا بوده که بتوانند هدایت انسان ها را به عهده بگیرند و معلمان باید نقش خود را در این رسالت عظیم یعنی هدایت و ساخت انسان ها باور کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.