چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۱۰

به گزارش خبرنگار مهر، آيت الله سيد صابر جباري سه شنبه شب در سومين همايش ديدار با پدران آسماني در سالن بصيرت ارشاد…

به گزارش خبرنگار مهر، آيت الله سيد صابر جباري سه شنبه شب در سومين همايش ديدار با پدران آسماني در سالن بصيرت ارشاد بهشهر اظهار داشت: شهدا قدرت اسلام و فخر ايران شدند و ايران را قدرت بالنده در منطقه و جهان كردند.

وي افزود: رفتن به جبهه و خط مقدم و دل دشمن نيازمند ايثار و گذشت است كه شهدا با ايثار جان خود، استقلال همه جانبه را براي مملكت ما به ارمغان آوردند.

امام جمعه بهشهر يادآور شد: شهدا فرزندان فقاهت اسلام و امام زمان(عج) بودند و فرزندان شهدا نيز متبرك به دين هستند و بايد در جامعه مورد توجه بوده و در جهت رفاه حالشان تلاش شود.

آيت الله جباري اضافه كرد: بايد همه ما به اين باور برسيم كه هرچه داريم از شهدا و خانواده هاي شهدا است و اگر شهدا نبودند دين و اسلام و زندگي نبود و فلاكت و بدبختي نصيب حالمان مي شد.

وي با بيان اينكه شهدا و ايثارگران و بسيجيان براي رفاه حال ما و استقلال جامعه به جبهه رفتند و به شهادت رسيدند و جانباز شده و يا اسير شدند و اگر در اين وضعيت فرزندانشان بيكار باشند صدمه خواهيم خورد و اميدواريم مسئولان درجهت ايجاد اشتغال براي فرزندان شاهد و ايثارگر تلاش كنند.

نماينده مردم مازندران در خبرگان رهبري ادامه داد: شهدا و ايثارگران با تمام وجود در خدمت انقلاب و نظام بوده اند و بعنوان چهره هاي برجسته انقلاب هستند و نوكري براي خانواده شهدا افتخار بزرگ ما است تا فرزندان شاهد قهرمانان آينده كشور شوند.

رييس بنياد شهيد بهشهر نيز در سخناني گفت: همه ما بايد در زندگي امام علي(ع) را الگوي خود قرار داده و عزت و سخاوت و جوانمرد را از اين بزرگ مرد تاريخ اسلام بياموزيم و در رويارويي با دشمن همچون امام علي(ع) همواره رو به دشمن حركت كنيم تا از پاي درآيد.

سيد رسول موسوي خاطر نشان كرد: امنیت، آسایش، اقتدار و پیشرفت امروز جامعه مدیون  رشادتها و از خود گذشتگي شهیدان و ایثارگراني است كه در طول هشت سال دفاع مقدس جانانه در برابر دشمن ايستادند و به ما درس ایستادگی، مقاومت و ایثار آموختند.

وي یادآور شد: شهرستان بهشهر در ایام انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و پس از آن بيش از 800 شهید تقدیم اسلام کرده است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.