دوشنبه، ۱۳ شهریور ۹۶ - ۰۲:۴۴
سرچ برنامه‌های تلویزیونی با قدرت ذهن

محققان موفق به توسعه یک دستگاه شدند که به کاربر اجازه می‌دهد تا بدون دخالت دست و تنها با استفاده از قدرت ذهن…

محققان موفق به توسعه یک دستگاه شدند که به کاربر اجازه می‌دهد تا بدون دخالت دست و تنها با استفاده از قدرت ذهن ، برنامه‌های نت‌ فلیکس را کنترل کند. چهار مهندس شرکت نت‌ فلیکس برای این کار از یک پیشانی بند که نوعی هدست نوار مغزی (EEG) محسوب می‌شود استفاده کردند.

قبل از توضیح در مورد قدرت ذهن باید گفت که نت‌ فلیکس ، یک شبکه تلویزیونی اینترنتی و تولیدکننده مجموعه‌های تلویزیونی است که تا آغاز سال ۲۰۱۶ بیش از ۷۵ میلیون مشترک دارد. این شرکت فعالیت‌ خود را از سال ۱۹۹۸ با ارسال پستی DVD آغاز کرد و در سال ۲۰۰۷ سرویس رسانه سیال را ارائه کرد. در سال ۲۰۱۰ حوزه فعالیتش را به کانادا گسترش داد و هم‌ اکنون در ۱۹۰ کشور دنیا خدماتش را ارائه می‌دهد. نت‌ فلیکس اولین سریال خود  یعنی«خانه پوشالی» را در سال ۲۰۱۳ ارائه کرد و هم‌ اکنون صدها ساعت برنامه تولید می‌کند.

قدرت ذهن

این مهندسان دستگاه جدید را تغییر کاربری داده‌اند تا با استفاده از آن کاربر بتواند در لیست پلات‌فرم نت‌فلیکس جست‌وجو کند و آیتم‌های مورد نظر خود را فعال سازی کند. آن ها به جای استفاده از روش کاشت تراشه در مغز، از این هدست برای کنترل برنامه‌ها با ذهن استفاده کردند. و البته سال ۲۰۱۵ نیز برای اولین بار ارسال موفق اولین ایمیل با تله‌ پاتی از هند به فرانسه با موفقیت انجام گرفت .

نت‌فلیکس اولین سازمانی نیست که از ایده کنترل برنامه‌ها با ذهن استفاده کرده است چرا که در سال ۲۰۱۵ بی‌بی‌سی از نمونه اولیه یک برنامه تلویزیونی که توسط یک هدست EEG با ذهن کنترل می‌شد رونمایی کرده است.

[highlight]منبع[/highlight]  newatlas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.