پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۴:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر، حجت ‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد، ظهر پنجشنبه در نخستین یادواره 33 شهید پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی استان اصفهان اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت ‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد، ظهر پنجشنبه در نخستین یادواره 33 شهید پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی استان اصفهان اظهار داشت: خدواند متعال بر اساس فطرت انسانی که در اندیشه افزایش قدرت خود است راه رسیدن به قدرت را فراروی بشر قرار داده است.

وی افزود: انسان های مادی‌گرا قدرت را تنها به حدود مادی آن محدود می کنند و این در حالی است که افراد با ایمان مراتب قدرت را گسترده ‌تر مشاهده می‌کنند و اوج اقتدار را در اتصال به قدرت الهی می‌‌دانند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اسلام در اندیشه تربیت انسان قدرتمند بوده است، بیان داشت: با الهام از همین آموزه‌های دینی است که نظام جمهوری اسلامی ایران در اندیشه افزایش اقتدار خود در عرصه‌های مختلف است.

وی با اشاره به اینکه نظام ما در راه رسیدن به این هدف از ایمان و علم بهره می‌جوید، تاکید کرد: اگر دفاع مقدس به تابلوی زیبای تاریخ در ایران تبدیل شده به دلیل پیوند گوهر علم و ایمان است؛ در واقع دانش پایه اصلی اقتدار و قدرت است و با تبدیل علم به فناوری و توسل به آن می‌توان به قله‌ های بلندتری از اقتدار رسید.

عزم رهبر انقلاب بر اوج گیری علم و ایمان قرار گرفته است

ابوترابی ‌فرد با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب عزم و اراده خود را در اوج گیری علم و ایمان در نظام اسلامی و دنیای اسلام قرار داده‌اند، بیان داشت: دشمنان نگران رشد علمی و ارتقای معنویت و اخلاق در جامعه ایرانی و گسترش آن به جهان هستند و بر این اساس علم و ایمان جهان اسلام را مورد تهدید قرار داده‌اند.

وی تبدیل شدن به مرجعیت علمی دنیا را یکی از آرمان‌های مهم جمهوری اسلامی دانست که توسط رهبر معظم انقلاب تعریف شده و ابراز داشت: کشور ما امروز حرف نخست را در استقلال سیاسی جهانی می‌زند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه برای رسیدن به این جایگاه  نیروی انسانی بسیار تاثیرگذار است انقلاب اسلامی در طول سه دهه گذشته در عرصه تربیت نیروی انسانی عالم گام‌های موثری برداشته است.

وی رسیدن به قدرت در همه عرصه‌ها هدف جمهوری اسلامی را یکی از اهداف مهم نظم دانست و تاکید کرد: البته برخلاف برخی کشورهای استکباری، ایران این قدرت را برای کشورگشایی نمی ‌خواهد بلکه بر اساس آموزه های قرآنی فقط با زبان قدرت می‌توان در برابر نظام های سلطه ‌گری که بنیان آنها بر اساس زیاده‌خواهی است سخن گفت.

ابوترابی‌فرد ابراز داشت: به یقین اگر موضوع هسته‌ای به جدالی میان نظام اسلامی و نظام سلطه تبدیل شود، نظام اسلامی با اقتدار دشمن را وادار به عقب‌نشینی می‌کند.

وی ادامه داد: یکی از مظاهر اقتدار ایران در سایه علم و ایمان پذیرفتن ایران اسلامی هسته‌ای توسط جهان است.

آسمان ایران اسلامی در سایه علم و ایمان به گنبد آهنین مبدل شده است

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز ایران اسلامی با الهام از سیاست‌های راهبردی رهبر معظم انقلاب پدافند هوایی را اولویت نخست نیروهای مسلح قرار داده و آسمان ایران اسلامی در سایه توسعه علمی و با اتکا به علم وایمان به گنبد آهنین و امن‌ترین منطقه هوایی در خاورمیان به عنوان یکی از پر تلاطم تریمن مناطق جهان تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه قدرت ایران در پدافند هوایی موجبات افزایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دنیا شده است، بیان داشت: این مهم در تبدیل علم به فناوری و بهره مندی از تجارب علمی و دانشگاهی تحقق یافته است.

ابوترابی فرد به ظرفیت بالای پدافند هوایی در ماه‌های اخیر اشاره و تاکید کرد: اینکه ایرانیان توانسته‌‌اند هواپیمای ایساف را مجبور به فرود اضطراری کند و هواپیماهای بدون سرنشین و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی را بر زمین بنشاند نشانه توانمندی بالای ظرفیت پدافند هوایی ایران است.

وی با اشاره به اینکه به اعتراف دوست و دشمن موقعیت ژئوپلتیک ایران بی‌نظیر و منحصر به فرد است، گفت: تحریم موقعیتی بود که دشمن به منظور توقف چرخ‌های اقتصادی و حرکت سیاسی نظام ایران به کار بست، اما به هدف شومش نرسید.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بین اینکه در نهایت اقتدار ایران اسلامی دشمن را پای میز مذاکره نشاند، اظهار داشت: دشمنان نیز اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که باید ایران اسلامی هسته‌ای را بپذیرند و به خوبی می‌دانند که با ایران مقتدر نمی‌توان با ادبیات مبتنی‌بر دیکتاتوری سخن گفت و بر همین اساس ایران آنها را به پای میز مذاکره کشاند.

وی با اشاره به اینکه افزایش قدرت در همه عرصه‌ها برای نظام اسلامی واجب است، گفت: دشمنان اسلام، دشمنان انقلاب و دشمنان منافع ملت‌های دنیا، با استعمار نوین در اندیشه تداوم تبهکاری‌های خود هستند و باید با آنان با زبان قدرت سخن گفت.

ابوترابی ‌فرد با اشاره به اینکه  انسانیت، عدالت و امنیت باید در تار و پود نظام اسلامی حضور داشته باشد، تصریح کرد: حمایت و پشتوانه مردمی، باعث حضور مقتدرانه رهبری در راس حاکمیت اسلامی جهان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.