پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۳۲

در پی اعزام سایه مقدسی دانش آموز مراغه ای به آلمان برای انجام معالجات تکمیلی پزشکی از سوی وزارت امور خارجه، وزارت آموزش…

در پی اعزام سایه مقدسی دانش آموز مراغه ای به آلمان برای انجام معالجات تکمیلی پزشکی از سوی وزارت امور خارجه، وزارت آموزش و پرورش از دستگاه دیپلماسی قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، سید محمد بطحایی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش شامگاه چهارشنبه با اعلام تشکر وزارتخانه متبوع خود، اظهار داشت: هر چند مشیت الهی بر این تعلق گرفت که همه تلاش ها برای نجات این دانش آموز نخبه بی نتیجه بماند اما آموزش و پرورش لازم می داند از تلاش ها و پی گیری های وزارت امور خارجه و بخش امور کنسولی این وزارت خانه در تسریع و تسهیل مقدمات این اعزام به کشور آلمان تشکر کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وی اظهار داشت: متاسفانه هر چند تلاش ها برای نجات جان سایه مقدسی به نتیجه نرسید اما آموزش و پرورش از تلاش های وزارت امور خارجه و دولت در پیگیری درمان این دانش آموز تشکر می کند.

سید محمد بطحایی در باره روند اعزام و درمان دانش آموز مراغه ای که در آلمان جان باخت، گفت: پدر و مادر این دانش آموز هر دو فرهنگی و از معلمان شهر مراغه هستند که شرایط مورد نیاز برای تدریس به فرزندان ایرانیان خارج از کشور را دارا بودند و با توجه به اعلام نیاز مرکز امور بین المل وزارت آموزش و پرورش برای همکاری این زوج فرهنگی در مدارس کشور و از آنجایی که بنا به اعلام پزشکان کشور مبنی بر این که ممکن است درمان این دانش آموز در خارج از با موفقیت همراه باشد، مقرر شد این زوج فرهنگی به منظور تدریس و ادامه درمان فرزندشان به مدارس ایرانی کشور آلمان اعزام شوند.

وی در پایان ضمن تسلیت به این خانواده فرهنگی اظهار امیدواری کرد که آموزش و پرورش هر چه سریع تراز خدمات این زوج فرهنگی در کلاس های درس بهره مند شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.