جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۰

امام جمعه‌ی ایلام ضمن تبریک هفته‌ی دولت از مواضع شفاف رئیس‌جمهور قدردانی و از تلاش‌ها شبانه‌روزی نماینده‌ی عالی دولت در ایلام سپاسگزاری کرد….

امام جمعه‌ی ایلام ضمن تبریک هفته‌ی دولت از مواضع شفاف رئیس‌جمهور قدردانی و از تلاش‌ها شبانه‌روزی نماینده‌ی عالی دولت در ایلام سپاسگزاری کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایلام ضمن تبریک میلاد با سعات حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر اظهار کرد: در دهه‌ی کرامت شاهد میلاد حضرت فاطمه معصومه(س)، و حضرت امام رضا(ع)، هستیم و این دو موضوع از مناسبت‌های مهم کشور به حساب می‌آیند که باید به آنها توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه در خصوص حضرت فاطمه معصومه(س) صحبت‌ها فراوان است، افزود: فضیلت، کرامت، زهد، تقوا و ولایت‌مداری از خصلت‌های بارز این بانوی بزرگ بود، چون این دختر جوان بر اثر تعلیم و تربیت درست درجات عالی بندگی را به نمایش گذاشت.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان ادامه داد: معمولاً نامگذاری‌ها در کشور بر اساس ویژگی‌های خاص است، از این‌رو دختران باید این روز را بزرگ شمرده و حضرت معصومه(س)، را الگوی خود در همه ابعاد زندگی بخصوص حجاب و عفاف قرار دهند.

امام جمعه‌ی ایلام با تأکید بر اینکه امروز حجاب و عفاف در جامعه موضوعی حساس بوده و یک اقلیت حجاب و عفاف را دچار خدشه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: دختران باید با الگوگیری از عفاف حضرت معصومه(س) به این ویژگی مهم جامه‌ی عمل بپوشانند.

حجت‌لاسلام‌والمسلمین لطفی با اشاره به هفته‌ی دولت اظهار کرد: با توجه به اینکه دولت برآمده از آراء مردمی است این هفته فرصت مناسبی برای اطلاع‌رسانی خدمات دولت به مردم است.

امام جمعه ایلام با اشاره به دیدار هیئت دولت با رهبر انقلاب اسلامی تصریح کرد: رهبری ضمن تشکر از تلاش‌ها و خدمات دولت 15 توصیه مهم به دولتمردان کردند که باید به صورت جدی با آنها عمل شود.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان ایلام ایجاد آرامش در جامعه را مهم‌ترین وظیفه‌ی دولت دانست و گفت: جامعه‌ای که آرامش بر آن حاکم باشد یک مملکت باثبات است، خصوصاً ثبات در میان دولتمردان، چون اگر مشکلی در میان دولتمردان پیش آید کشور دچار بحران می‌شود و الحمدلله این ویژگی در میان دولتمردان ایران اسلامی مشهود است.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان ایلام موضع‌گیری صریح و انقلابی در باره‌ی مسائل منطقه‌ای و به خصوص فلسطین را از ویژگی‌های دولت یازدهم برشمرد و خاطرنشان کرد: موضع گیری‌های رئیس‌جمهور درباره‌ی مسائل منطقه‌ای همانند موضع‌گیری‌های امام راحل و رهبری است.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت و مردم، اعتماد متقابل به یکدیگر دارند، ادامه داد: این اعتماد دو طرفه باعث ایجاد آرامش، غلبه بر مشکلات و توسعه در جامعه می‌شود که امید می‌رود این ویژگی خوب همچنان و بیش از پیش در میان خدمتگزاران مردم در دولت وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین لطفی با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد در هر جای دنیا که باشد موجب بحران می‌شود، گفت: در ایران اسلامی مردم با ایستادگی در برابر استکبار و درک دولت که در راستای برطرف کردن مشکلات اقتصادی آنان در تلاش است کشور را در آرامش قرار داده است.

امام جمعه ایلام به حساسیت رهبر انقلاب در خصوص فتنه اشاره و خاطرنشان کرد: باید در این راستا دولت‌مردان مرزبندی شفاف در رابطه با فتنه داشته باشند و این حساسیت را درک کنند.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان از تلاش‌های استاندار و کارگزاران دولت در ایلام قدردانی و اظهار کرد: اگر انتقادی هم وجود دارد تخریبی نیست و تلاش‌های مجدانه‌ی استاندار برای برطرف کردن مشکلات استان جای تقدیر دارد.

وی با تأکید بر اینکه در عرصه‌ی مدیریت باید فرا جناحی عمل شود، تصریح کرد: عده‌ای در تلاشند تا سیاسی بازی را بر مدیریت استان تحمیل کنند که این موضوع سدی در برابر خدمت به مردم است، هر چند داشتن گرایش‌ سیاسی طبیعی است اما در قلمرو مدیریت باید ملاک قانون و رهنمود‌های رهبری باشد، چون برخی به ولایت اعتقاد ندارند و نمی‌شود مدیریت به آنها سپرد.

وی از حضور مسئولان کشوری و استانی در مناطق زلزله‌زده‌ی آبدانان و دهلران و کمک‌های به موقع تشکر کرد و افزود: کمک‌رسانی و امداد‌رسانی به زلزله‌زدگان استان خوب بوده است.

امام جمعه ایلام در ادامه پیروزی مردم غزه را پیروزی خون بر شمشیر دانست و خاطرنشان کرد: اسرائیل سرنوشت شومی دارد و با کمک خداوند نابود می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.