چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۷

معاون امور عمرانی استانداری قم گفت: اثر تاریخی ارزشمند مطب شفاءالدوله در مقابل حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) حفظ و بازسازی می…

معاون امور عمرانی استانداری قم گفت: اثر تاریخی ارزشمند مطب شفاءالدوله در مقابل حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) حفظ و بازسازی می شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، جواد دلاوری در جلسه هماهنگی احیاء و مرمت اثر تاریخی مطب شفاء الدوله که در مقابل درب شماره 4 حرم مطهر و مجاورت مدرسه خان (مدرسه آیت الله بروجردی) واقع شده است، افزود: در سالهای گذشته این مرکز در طرح توسعه صحن شرقی حرم مطهر قرار گرفته و کتیبه سردر این مرکز جهت حفظ به موزه آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) منتقل شد. به علت تاریخی بودن این اثر، مقرر شد این مکان از طرح توسعه حرم مطهر، خارج و پس از مرمت و بازسازی حفظ و نگهداری شود.

وی افزود: کتیبه شعری که با کاشی کاری هنرمندان بر سر در این مرکز نقش بسته بود، مجدداً نصب و بنای این اثر مرمت و بازسازی خواهد شد و کاربری آن نیز همان مطب و یا مرتبط با مراکز درمانی خواهد ماند.

به گزارش ایسنا، این مطب اولین و قدیمی ترین محل طبابت در شهر قم بوده که در اواخر دوره قاجار بنا گردیده و بیش از صد سال قدمت دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *