شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۳۶

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، محمد جواد کولیوند در…

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، محمد جواد کولیوند در آئین افتتاح نمایشگاه قرآن استان البرز اظهار کرد: قرآن سرچشمه هدایت بشریت و راهنمای سعادت دنیوی و اخروی برای هر فرد است و عمل به آموزه های آن می تواند سلامت معنوی جامعه را تضمین کند.

وی خاطر نشان کرد: قرآن کتاب قانون اساسی اسلام و مسلمانان است و تمامی مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و مدیریتی جامعه در آن مطرح شده است.

وی با بیان این‌که قرآن‌ کریم بهترین محوری است که در بحث مسائل فرهنگی می‌تواند به ما کمک کند گفت: نیاز است به‌ منظور ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اصحاب قرآن را با هم هماهنگ و همراه کنیم چرا که در این‌ صورت فعالیت‌ها و برنامه‌های قرآن می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد.

وی افزود: امروز دشمن در عرصه جنگ نرم تلاش دارد که اذهان مردم به ویژه جوانان را از اسلام و آموزه های ناب قرآنی منحرف کند و آنان را نسبت به نظام ناامید سازد.

کولیوند تصریح کرد: برای این که بتوانیم نقشه های دشمنان را یکی یکی خنثی کنیم می بایست با برنامه ریزی حرکت کنیم و بستر درونی شدن فرهنگ عمل به آموزه‌های قرآن را در جامعه ایجاد کنیم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مردم به  آموزه های قرآنی درست عمل کنند هیچ نیرو و حرکتی از سوی دشمن نمی تواند آنان رااز مسیر درست منحرف کند.

وی تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه قرآن گامی در راستای آشناسازی اقشار مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان با کتاب هدایت بشری است.

وی گفت: بازدید مسئولان از چنین نمایشگاه هایی علاوه بر اثرات معنوی که برای خودشان به همراه دارد باعث ایجاد انگیزه مضاعف در فعالان این حوزه نیز می‌شود.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.