جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۱۴

به گزارش خبرنگار مهر، علي شيخي، ظهر امروز در نشستي خبري اظهار داشت: كارگران مي توانند قراردادهاي سفيد امضا را به اداره كار…

به گزارش خبرنگار مهر، علي شيخي، ظهر امروز در نشستي خبري اظهار داشت: كارگران مي توانند قراردادهاي سفيد امضا را به اداره كار اطلاع دهند و براي اين كار نياز نيست حتما نسخه اي از قرارداد نزد آنها باشد.

وي در پاسخ به سئوال خبرنگاري مبني بر اينكه بسياري از كارگران هر ماه بعد از پايان دوره قرارداد خود، قراردادهاي مدت زمان كار شده را امضا مي كنند و يك نسخه از آن را دريافت مي كنند، بيان كرد: اين اقدام قانوني نيست و از سوي كارگران قابل پيگيري است.

معاون روابط كار اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان يزد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به شكايت‌ هاي انجام شده از سوي كارگران در استان يزد طي سال گذشته اظهار داشت: سال گذشته دو هزار و 550 دادخواست شكايت كارگران از كارفرمايان در اداره كار ثبت شده كه اين آمار با توجه به جامعه 200 هزار نفري كارگري استان يزد ناچيز است.

وي اين ميزان شكايت را نشان از روابط خوب كارگر و كارفرما در استان يزد دانست و افزود: البته اداره كار نيز تلاش كرده تا ميان كارگران و كارفرمايان استان تعامل برقرار كند.

شيخي در مورد حوادث ناشي از كار در استان يزد نيز اظهار داشت: حوادث ناشي از كار در استان يزد در سال 92 نسبت به سال 91 بيش از 19 درصد كاهش يافته است.

معاون روابط كار اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان يزد در مورد مشاغل سخت و زيان آور نيز ادامه داد: سالانه دو هزار و 700 نفر در استان يزد به دليل شاغل بودن در مشاغل سخت و زيان‌آور، زودتر از مودعد بازنشسته مي‌ شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.