سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۵

این قرص حاوی ماده ای به نام  لیکوپن است که در پوست گوجه فرنگی یافت می شود،تحت عنوان آترونون وارد بازار شداین قرص جریان خونی…

images 35   قرص آترونون یا قرص گوجه اختراع شد!

این قرص حاوی ماده ای به نام  لیکوپن است که در پوست گوجه فرنگی یافت می شود،تحت عنوان آترونون وارد بازار شداین قرص جریان خونی را بهبود بخشیده و رگها را در بیمارانی که سابقه بیماری قلبی دارند مورد حفاظت قرار می دهد.


 دانشمندان دانشگاه کمبریج موفق به ساخت قرص گوجه فرنگی شده اند که به سلامت قلب کمک می کند.

 ابداع این قرص کمک شایانی است به افرادی که میوه و سبزیجات دوست ندارند و به دنبال سلامت قلب خود هستند.

این قرص که «آترونون» (Ateronon) نامیده می شود سرشار از لیکوپن است و بسیاری از مزایای سلامتی رژیم غذایی مدیترانه ای را دارد.

قرص گوجه فرنگی ابداعی دانشمندان دانشگاه کمبریج می تواند جریان خون را در رگ های قلبی بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی تا ۵۰ درصد افزایش دهد.

یک عدد قرص «آترونون» لیکوپن بیشتری از گوجه فرنگی دارد. لیکوپن ( lycopene) رنگدانه ای است که رنگ قرمز گوجه فرنگی ها ناشی از آن است.

اکنون تحقیقات محققان دانشگاه کمبریج نشان داده است که این قرص موجب تقویت سلامت رگ های خونی در بیماران نجات یافته از حملات قلبی، مبتلایان به آنژین و سایر مشکلات قلب و عروقی می شود.

محققان می گویند: افرادی که به مدت دو ماه روزی یک عدد از این قرص را مصرف کنند سلول های حیاتی داخل رگ های خونی شان سالمتر می شود.

این سلول ها برای حفظ حرکت خون در بدن مهم هستند و انسان را از حملات آتی قلبی و سکته مغزی دور نگاه می دارند.

محققان در این مطالعه مشاهده کردند، افرادی که قرص گوجه فرنگی مصرف می کردند رگ های خونی شان در انتهای این مطالعه ۵۰ درصد گشادتر و در نتیجه جریان خونی آنها تقویت شد.

با این وجود محققان تاکید کردند که مصرف گوجه فرنگی با روغن زیتون که مخلوطی مشابه رژیم غذایی مدیترانه ای می سازد برای سلامتی بسیار مفید است.

دکتر «ژوزف چریان» از دانشگاه کمبریج گفت: تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهند رژیم غذایی مدیترانه ای که شامل لیکوپن موجود در گوجه فرنگی و سایر میوه ها است برای سلامت قلب و عروق مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.